shopping-cart 0,00 zł

swobodnie na temat

reklama

CEMEX mentorem Dnia Młodego Architekta

computer zapisz w bibliotece

CEMEX mentorem Dnia Młodego Architekta

28 października `18
Dane techniczne

Po raz piąty CEMEX Polska został partnerem strategicznym programu edukacyjnego Builder for the Young Architects, realizowanego przez miesięcznik Builder we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i Fundacją im. Stefana Kuryłowicza. Podczas Dnia Młodego Architekta 23 października w SARP w Warszawie eksperci CEMEX dzielili się praktyczną wiedzą dotyczącą stosowania produktów betonowych, cementowych i kruszywowych, podkreślając ich właściwości użytkowe i estetyczne w realizowanych inwestycjach.

 Poprzez program Builder for The Young Architects 2018/2019, adepci architektury i budownictwa mają możliwość poszerzenia wiedzy zdobytej w trakcie studiów na uczelniach wyższych. Program daje także okazję do nabycia umiejętności praktycznych, przydatnych w wykonywaniu zawodów technicznych. Młodzi architekci i inżynierowie mogą uczestniczyć w warsztatach, konsultacjach i licznych spotkaniach z wybitnymi polskimi architektami i praktykami branży budowlanej, którzy dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Dzień Młodego Architekta jest częścią szóstej edycji programu Builder for The Young Architects. Tematyka wydarzenia, zorganizowanego w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), koncentrowała się wokół roli detalu w architekturze i budownictwie. Detal rozumiany był jako czynnik wpływający na jakość i trwałość budowli oraz decydujący o walorach estetycznych projektów. 

Wpisując się w tematykę warsztatów, eksperci CEMEX Polska zaprezentowali możliwości dekoracyjnych nawierzchni betonowych - DECO COLLORE i DECO BIKE. Wykonanie nawierzchni z betonu o różnych barwach pozwala z jednej strony podkreślić funkcje obiektów budowalnych i infrastrukturalnych, z drugiej daje możliwość wkomponowania obiektu budowlanego w otoczenie, przy zachowaniu najwyższych parametrów jakościowych.   

Na stoisku wystawowym CEMEX Polska prezentowane były także kruszywa dekoracyjne. Różnorodność ich formy, barw czy frakcji sprawia, że znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Kamienie ozdobne są inspiracją dla architektów krajobrazu, akwarystów czy florystów.

Mówiąc o detalu w architekturze, eksperci CEMEX nie pominęli białego cementu portlandzkiego, dzięki któremu beton w architekturze przestaje kojarzyć się z szarością. Jego jasna barwa umożliwia architektom uzyskanie dowolnego, intensywnego i trwałego koloru, niezależnie od elementu architektonicznego w którym został zastosowany.

 

 

Podczas Dnia Młodego Architekta CEMEX zaprezentował także funkcje i zastosowania kamienia hydrotechnicznego. Jest to materiał, który służy m.in. zabezpieczaniu skarp, zapór czy filarów mostowych.

Poprzez uczestnictwo w programie Builder for the Young Architects, CEMEX od lat aktywnie angażuje się we wspieranie polskiej architektury. Program umożliwia promowanie architektury o wysokiej jakości, powstającej z zachowaniem troski o środowisko naturalne i z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Ważnym czynnikiem, który promuje CEMEX jest innowacyjność i dbałość o przestrzeń, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokich walorów estetycznych i użytkowych.

Rozwój i wdrażanie technologii materiałów budowlanych CEMEX jest częścią globalnego networku ds. badań i rozwoju, na czele z Centrum Badań CEMEX z siedzibą w Szwajcarii.

 


CEMEX
to firma globalna z branży budowlanej, która dostarcza wysokiej jakości produkty oraz usługi Klientom i społecznościom w ponad 50 krajach na całym świecie. CEMEX może się pochwalić bogatą historią zwiększania dobra tych, którym służy poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane, ciągłe doskonalenie oraz wysiłki mające na celu promowanie zrównoważonej przyszłości. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.cemex.pl