shopping-cart 0,00 zł

swobodnie na temat

reklama

fibreC w Hydropolis

computer zapisz w bibliotece

fibreC w Hydropolis

13 września `16
Dane techniczne

Odznaczony międzynarodowymi nagrodami architektonicznymi materiał fibreC – znany również jako „concrete skin” – jest wzmocnioną włóknem szklanym płytą betonową, która łączy w sobie zalety betonu i włókna szklanego: materiał ten jest nie tylko wytrzymały, daje się formować i jest długowieczny jak beton, lecz dzięki włóknom szklanym urzeka także cienkością elementów, ognioodpornością i niewielkim ciężarem objętościowym. Niczym skóra z betonu „concrete skin” umożliwia tworzenie smukłych konstrukcji, które mimo to są w stanie wytrzymać duże obciążenia.

 

Dzięki uniwersalnym możliwościom zastosowania fibreC na ścianie, na podłodze lub na suficie po raz pierwszy możliwa jest likwidacja tradycyjnych ograniczeń przestrzennych i wzmocnienie przepływu materiałów. Wewnątrz i na zewnątrz obiektów budowlanych stapiają się one w jedną całość i poszerzają pole działania projektujących architektów. Piaskowane lub matowane, barwione czerwieniami żelazowymi powierzchnie, dostępne są w licznych kolorach i gwarantują różnorodne spektrum wykonania. Delikatne struktury powierzchni podkreślają naturalne pochodzenie fibreC i tworzą miłą i ciepłą atmosferę.

Hydropolis, centrum wiedzy na temat wody zostało otwarte w grudniu 2015. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Hydropolis jest ultranowoczesnym centrum wiedzy pełnym nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Każdy kto lubi łączyć przyjemne z pożytecznym znajdzie tam coś dla siebie. 

Wrocławskie Hydropolis znalazło się w konkursie „7 nowych cudów Polski”, który organizuje miesięcznik „National Geographic Traveler”. Centrum Wiedzy o Wodzie konkuruje z 31 innymi miejscami w Polsce, m.in. z łódzkim Planetarium EC1, czy Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku.

We wnętrzach tego pięknego obiektu zastosowana została płyta fibreC w kolorach liquide black MA i polar white MA. Projektantami tej realizacji są Maksymilian Majoch i Magdalena Piwek z krakowskiej pracowni ART FM.