shopping-cart 0,00 zł

swobodnie na temat

Wyniki konkursów „A”, „B” i „C” na MBA Kraków 2019

computer zapisz w ulubionych

Wyniki konkursów „A”, „B” i „C” na MBA Kraków 2019

10 października '19

9 października br., podczas uroczystej Gali Nagród i zakończenia MBA Kraków 2019 w sali teatralnej krakowskiego Centrum Kongresowego ICE poznaliśmy laureatów trzech konkursów biennale.
[Relacja z Międzynarodowego Biennale Architektury — TUTAJ].

Karolina Chodura i Joanna Rozbój
— laureatki Grand Prix i I nagrody w konkursie A tegorocznego biennale

Karolina Chodura i Joanna Rozbrój — laureatki Grand Prix i I nagrody w konkursie A tegorocznego biennale

© Lubomir Nikolov | A&B

Prace konkursowe oceniało siedmioosobowe międzynarodowe jury, złożone z wybitnych przedstawicieli świata architektury i urbanistyki: Peter Butenschøn — przewodniczący jury i kurator MBA Kraków 2019, Oana Bogdan, Lennart Grut, Jan Kleihues, Wojciech Małecki, Ewa Kuryłowicz, Marta Sękulska-Wrońska.

Pierwszą nagrodę w konkursie A (architektoniczno-urbanistycznym), a zarazem Grand Prix biennale otrzymały Karolina Chodura i Joanna Rozbrój za pracę pt. „Reflection of the past”. W konkursie B (seminarium) zwyciężyła Patrycja Ochman-Tarka, nagrodzona za wystąpienie pt. „Miasto/rzeka: update”, a w konkursie C (multimedialny) uhonorowano Zuzannę Winiarską i Kornelię Mikulską (w kategorii „film”) za projekt „Linia Miasta” oraz Marcina Gibę (w kategorii „fotografia”) za cykl zdjęć pt. „W nurcie estetyki”.

Szczegółową listę nagrodzonych prac i fragmenty plansz prezentujemy poniżej.
Wszystkie nagrodzone plansze konkursowe oraz zdjęcia dostępne są w galerii powyżej.

KONKURS A 
(architektoniczno-urbanistyczny)

I nagroda i Grand Prix

Karolina Chodura, Joanna Rozbrój — praca pt. „Reflection of the past”

I nagroda w konkursie
A i Grand Prix


II nagroda

Anastasia Elrouss, Laure-Charlus Conseil, Michele Laure Charlus, Ana Marti-Baron — praca pt. „Vistula: The Green Heart of Krakow, an active spiritual eco-park”

II nagroda w konkursie A


III nagroda

Agnieszka Chromiec, Karolina Tatar — praca pt. „Co-evolution”

III nagroda w konkursie A


równorzędne wyróżnienie honorowe

Piotr Pasierbiński — praca pt. „Water Traces”

wyróżnienie honorowe (kA) -
Piotr Pasierbiński


równorzędne wyróżnienie honorowe

Piotr Stalony-Dobrzański — praca pt. „Konstelacja smoka – Kraków – Smocze Miasto”

wyróżnienie honorowe (kA) -
Piotr Stalony-Dobrzański


nagroda publiczności

Emanuel Czernik, Adrianna Bomberska, Izabela Chmielowicz, Marcin Janulewicz, Antoni Kubiak — praca pt. „Rzeka dla ludzi!”

nagoda publiczności
w Konkursie A


 

KONKURS B 
(seminarium)

laureaci Konkursu B MBA
2019

jurorzy oraz laureaci konkursu B, od lewej: Jan Kleihues (juror MBA), Marek Piwowarski (wyróżnienie), Maciej Jagielak (wyróżnienie), Mikołaj Twardowski (III nagroda), Patrycja Ochman-Tarka (I nagroda) i Marta Sękulska-Wrońska (jurorka MBA); podczas gali wręczenia nagród zabrakło laureata II nagrody — Andrei Oldaniego

© Lubomir Nikolov | A&B

I nagroda

Patrycja Ochman-Tarka — praca pt. „Miasto/rzeka: update”


II nagroda

Andrea Oldani — praca pt. „Niestałe krajobrazy i projektowanie. Cztery strategie dla odzyskania rzek”


III nagroda

Mikołaj Twardowski — praca pt. „Równowaga braku przejścia – rzeka jako mechanizm balansu lęku w przestrzeni miasta”


równorzędne wyróżnienie honorowe

Marek Piwowarski — praca pt. „Radio Wisła”


równorzędne wyróżnienie honorowe

Maciej Jagielak — praca pt. „Personalny trening rzeczny”


 

KONKURS C 
(multimedialny)

I nagroda w kategorii „film”

Zuzanna Winiarska, Kornelia Mikulska — praca pt. „Linia Miasta”

Konkurs C -
I nagroda w kategorii „film”


I nagroda w kategorii „fotografia”

Marcin Giba — praca pt. „W nurcie estetyki”

Konkurs C - I nagroda
w kategorii „fotografia”

 

opracowanie: Magda BRONIATOWSKA

„Architektura & Biznes” była Partnerem oraz Patronem Medialny wydarzenia.
Do grudniowego numeru „A&B” przygotujemy specjalny dodatek w całości poświęcony Biennale. [Więcej informacji]