Duravit w trosce o środowisko

computer zapisz w ulubionych

Duravit w trosce o środowisko

Aleksander Iwański
17 października '18
Dane techniczne

Potrzeba życia w zgodzie z naturą nigdy nie była jeszcze tak duża jak teraz. Oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą i energią, stosowanie materiałów przyjaznych środowisku oraz ochrona zasobów naturalnych już na stałe wpisała się w styl naszego życia. Takich również rozwiązań poszukują klienci wyposażając swoje łazienki.

Duravit dba o środowisko

W przypadku firmy Duravit, na każdym etapie produkcji, od wyboru materiałów, poprzez metodę produkcji, na produkcie finalnym kończąc, uwaga producenta skupiona jest na ochronie środowiska. Dzięki temu Duravit może zaoferować rozwiązania ergonomiczne i funkcjonalne, wyróżniające się ponadczasowym wzornictwem, które idealnie wpisują się w ideę łazienki przyjaznej środowisku. O produkcji przyjaznej środowisku świadczą również przyznane certyfikaty EPD, PEFC oraz Water Label.

Mniejsze zużycie wody

Oszczędne gospodarowanie wody w przypadku firmy Duravit rozpoczyna się już na etapie wyboru odpowiednich surowców i poddaniu ich procesowi produkcyjnemu, wykorzystującemu technologie uzdatniania wody oraz odzyskiwania ciepła. Do klienta trafia zatem wyrób, który w pełni odpowiada oczekiwaniom stawianym produktom ekologicznym.
Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie otwartego rantu spłukującego, dzięki czemu możliwy jest dynamiczny przepływ wody, nawet przy użyciu jej niewielkiej ilości (3, 4,5 l wody).

reklama

Meble przyjazne środowisku

Duravit wie z jakiego drewna produkowane są meble tej firmy. Pochodzi ono tylko z lasów zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat PEFC.

Na szczególną uwagę zasługują meble z serii Cape Cod. Charakteryzują się one perfekcyjnym, dotychczas niespotykanym połączeniem materiału i formy. Każdy produkt tworzony z prawdziwego drewna staje się unikatowy i niepowtarzalny.

Oszczędność energii

Firma Duravit, w trosce o dbałość o środowisko i jego zasoby, wytwarza również produkty, które pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Rezygnuje z tradycyjnych świetlówek na rzecz instalacji LED. Programy oświetlenia z diodami LED zmniejszają konsumpcję elektryczności o dwie trzecie. W takie oświetlenie wyposażone są wanny, wanny z hydromasażem, sauny. Idealnym rozwiązaniem są również lustra zintegrowane z oświetleniem LED oraz meble łazienkowe z podświetleniem.

reklama

inne w kategorii "ARCHITEKTURA"

During the second half of the twentieth century, architects all over the world, specifically from Europe, produced a [...]

Kolejny ośrodek fundacji Maggie's Centre

Centra Meggie to sieć ośrodków działających we współpracy z publicznymi szpitalami (głównie w Wielkiej Brytanii), które [...]

Przychodnia projektu architektów z pracowni OVO Grąbczewscy Architekci

Ośrodek Zdrowia w Przyszowicach projektu architektów z pracowni OVO Grąbczewscy Architekci to obiekt zlokalizowany na [...]

Głos został już oddany