Joanna Kubiesa - Pinkosz

Joanna Kubiesa-Pinkosz – architekt, architekt wnętrz, designer - właścicielka prowadzonej od ponad trzydziestu lat pracowni projektowej JK Architekci Joanna Kubiesa, zajmującej się głównie kompleksowymi projektami budowlano-wykonawczymi, których jest autorką i współautorką, w przeważającej części przeznaczonych dla funkcji użyteczności publicznej, w tym oświatowej i funkcji mieszkalnej oraz kompleksową obsługą deweloperską.

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i podyplomowych studiów TDM Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Autorka licznych projektów wzorniczych - małych form użytkowych z ochroną wzoru przemysłowego, certyfikowanych w UPRP, z kwalifikacją, jednego z wystawionych i wykonanych autorskich wzorów, do konkursu Dobry Wzór, dla produktu – „Wieszak IKS”.

W ramach wzajemnej współpracy z architektami, designerami i projektantami wnętrz również managerka i producentka wybranych form użytkowych, dla których zastosowanie odnajduje w prywatnych i publicznych przestrzeniach wnętrza. 

Proponowane wzornictwo, to unikalne i limitowany design, certyfikowany i sygnowany, idealnie odnajdujący się w przestrzeni prywatnej i publicznej.

Założona przez arch. Joannę Kubiesa – Pinkosz autorska pracownia JK Architekci Joanna Kubiesa jest kontynuacją rozpoczętej w grudniu 1991r. działalności pod nazwa „Projektowanie, Aranżacja Wnętrz, Wykonawstwo i równolegle prowadzonej spółki Kubiesa-Projektowanie s.c., i wzbogacona została o dodatkową ofertę wynikająca z poszerzenia zakresu projektowego i wykonawczego, wynikającą z zainteresowania i zamiłowania do designu, fotografii i projektowania w harmonii z naturą, z uwagą na ekologię.

 

Projects and implementations

(authored and collaborated)
INSPIRATIONS