Lizbona

termin składania prac

22.10.2021

World Architecture Festival 2021

organizator: Lumion

Ruszył międzynarodowy konkurs World Architecture Festival 2021 na wizualizację wideo, który sponsoruje firma Lumion. Wydarzenie, jakim jest World Architecture Festival ma promować inspirującą architekturę i pokazywać jej walory.

cel

„Dzięki corocznie przyznawanej nagrodzie pragniemy zbliżyć do siebie świat architektury i wizualizacji. Wizualizacje stały się niezbędnym elementem w zestawie narzędzi architekta pozwalając przekształcić pomysły projektowe w inspirujące i zapadające w pamięć doznania. Dostępne i łatwiejsze w obsłudze, z mnóstwem narzędzi i materiałów, programy do wizualizacji ułatwiają proces tworzenia pięknych, profesjonalnych wizualizacji architektonicznych. Dzięki wprowadzeniu wizualizacji do procesu projektowania architekci mogą odkrywać unikalny potencjał projektu, z łatwością przekazywać atmosferę czasu i miejsca, a także opowiadać bardziej wciągającą i emocjonującą historię o roli projektu w realnym świecie. Wizualizacja otwiera nowe możliwości, dając każdemu architektowi szansę na wyrażenie swojej autorskiej wizji” – czytamy w informacji organizatora. Konkurs, jak i festiwal, mają na celu promocję inspirującej architektury i pokazanie jej walorów.

warunki

Konkurs ma charakter otwarty i bezpłatny.

Zasady przyjmowania zgłoszeń:

 • długość filmu wideo nie może przekroczyć 3 minut
 • renderowane filmy muszą przedstawiać przyszły projekt lub niedawno ukończony budynek
 • projekty muszą być renderowane bezpośrednio w biurze architektonicznym lub być wynikiem współpracy między wizualizatorem a biurem architektonicznym
 • zgłaszać można wyłącznie filmy, bez obrazów
 • animacje architektoniczne mogą być renderowane w dowolnie wybranym programie do wizualizacji

Nagroda za wizualizację w 2021 roku będzie przyznana po ocenieniu nadesłanych prac na żywo przez 3-4 sędziów, którzy zwrócą uwagę na:

 • Estetykę. Sędziowie poszukają wysokiego stopnia atrakcyjności i piękna. Wideo musi wyglądać "dobrze", powinno mieć styl.
 • Emocje. Filmik musi sprawić, że widzowie "poczują" coś związanego z projektem. Może to być radość, ekscytacja, nostalgia, lub jakakolwiek inna emocja.
 • Technikę. Jak wyglądają kolory? Czy w filmie występują niepożądane obiekty? Czy ruch kamery jest naturalny?
  Porównywalność. Projekt w filmie musi odzwierciedlać oryginalny projekt z wysokim poziomem wierności. Sędziowie będą porównywać projekt z jego odwzorowaniem w filmie.

kalendarium

 • Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.10.2021 r.
 • Termin ogłoszenia wyników: 03.12.2021 r.

nagrody

Nagrodą „Wizualizacja 2021” zostanie wyróżniona najlepsza w swojej klasie wizualizacja architektoniczna.

Do udziału w konkursie mogą zgłosić się wszyscy (również ci, którzy znaleźli się już na krótkiej liście głównych nagród WAF), a każdy z finalistów zostanie poproszony o wykupienie pełnego pakietu delegata na WAF, aby móc zaprezentować się na festiwalu w grudniu.

więcej informacji

Szczegółowe informacje na stronie konkursu.

Elewacje, sufity, okładziny – szlachetna elegancja, intrygujący detal
Woodlove.to - kliknij i odbierz wzornik
HYBRYD – producent opraw, modułów i systemów oświetlenia awaryjnego
INSPIRACJE