Nagroda w kategorii „Wnętrze publiczne” — Wojciech Błaszak, Justyna Mikstacka-Błaszak, Kamil Frąckowiak, Piotr Anczakowski, Dobrochna Kniat, Krzysztof Kostrzyc, Małgorzata Czarniak

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego

Nagroda w kategorii "Wnętrze publiczne"

autorzy
Wojciech Błaszak, Justyna Mikstacka-Błaszak, Kamil Frąckowiak, Piotr Anczakowski, Dobrochna Kniat, Krzysztof Kostrzyc, Małgorzata Czarniak


opinia jury

Nagroda została przyznana za projekt "Żłobek miejski nr 1 w Wągrowcu". Projekt przestrzeni żłobka, przestrzeni dla nadchodzącego pokolenia przyszłych użytkowników przestrzeni publicznych, wyróżniono za niestandardowe podejście do estetycznego i funkcjonalnego kształtowania gustu i doświadczeń "małego" człowieka. To projekt w skali dziecka, projekt architektoniczny ale i edukacyjny.
Należy spodziewać się, że przyszłe pokolenie, wychowane w takim kontekście architektonicznym, zmieniać będzie oblicze polskiej architektury, sięgając czasem do doświadczeń estetycznych i funkcjonalnych z okresu „maluchów”. Przestrzeń, z którą człowiek styka się na co dzień stanowi istotny element kształtujący jego osobowość . Dobra architektura może wyzwalać energię i inspirować do działania – a tym samym wspierać rozwój, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników budynków.
Dlatego nagrodę w kategorii "wnętrze publiczne" przyznano za realizację, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby najmłodszych. Przestrzeń Żłobka Miejskiego nr 1 w Wągrowcu mówi językiem dziecka i tworzy szczególny, zbudowany w jego skali mikroświat, który daje poczucie bezpieczeństwa i rozbudza ciekawość. Istotny jest również wymiar edukacyjny tego miejsca – pokolenie dorastające w dobrze zaprojektowanym otoczeniu będzie w przyszłości wpływać na przestrzeń publiczną sięgając do doświadczeń estetycznych i funkcjonalnych z okresu dzieciństwa.

Głos został już oddany

Be a Gamechanger With QuadCore® by Kingspan
Seria Austin – klamki do drzwi wewnątrzlokalowych
Seria Austin – klamki do drzwi wewnątrzlokalowych
IC Project – narzędzie stworzone dla biura architektonicznego
IC Project – narzędzie stworzone dla biura architektonicznego
Nowoczesne Biurowce – Trendy
Nowoczesne Biurowce – Trendy