Rozmowy LIVE z cyklu
#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE
Transmisja spotkania dostępna będzie na naszych kanałach
Projektował luksusowy hotel dla sieci należącej do Roberta De Niro, szkołę uznaną za najlepszy budynek użyteczności publicznej w Warszawie, a jego Bolko Loft przetarł w Polsce szlak dla stylu loftowego. Gościem wrześniowego spotkania w cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE będzie Przemo Łukasik!
W cyklu spotkań online #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE gościliśmy dotychczas wielu znakomitych architektów, między innymi Kazimierza Łataka i Piotra Lewickiego z Biura Projektów Lewicki Łatak, Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego z pracowni JEMS Architekci, profesora Romualda Loeglera, Macieja Frantę, Joannę Rayss i Kubę Snopka.
#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE
W kolejnym odcinku cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE gościem spotkania, które poprowadzi Jakub Głaz, krytyk architektury i redaktor portalu A&B, będzie Przemo Łukasik, architekt z pracowni medusa group.
Rozmowę prosto z krakowskiego studia nagrań transmitować będziemy we wtorek, 24 września 2024 roku o godzinie 13.00. Spotkanie zobaczyć będzie można na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku A&B. Podczas rozmowy będzie możliwość zadawania pytań.
24 września 2024 roku (wtorek), godzina 13.00
Przemo Łukasik i Jakub Głaz
Przemo Łukasik — absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, studiował też w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji, gdzie przez rok także wykładał. Paryski okres w jego życiu zaowocował zdobyciem doświadczenia w pracowniach takich ikon architektury jak Jean Nouvel i Odile Decq. W 1997 roku wspólnie z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię medusa group, która dziś ma biura w Bytomiu, w Warszawie i w Dubaju!
Już rok po rozpoczęciu samodzielnej działalności na polskim rynku pracownia zdobyła nagrodę prezesa katowickiego Oddziału SARP za debiut roku, a w 2000 roku — Nagrodę Wojewody Śląskiego Młody Twórca. Dobra passa trwa do dzisiaj — zespół trzykrotnie otrzymał Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (za: budynek biurowy Wasko w Gliwicach, budynek biurowy firmy Infinite Dreams w Gliwicach i TechPark Kanlux), liczne nominacje do europejskiej Nagrody im. Miesa van der Rohe, Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy za najlepszy budynek użyteczności publicznej dla Akademeia Highschool, a także Nagrodę Roku SARP 2022 w kategorii Budynek biurowy, oświaty lub administracji za .KTW w Katowicach! Architekci są także autorami kompleksu budynków biurowych Wave w Gdańsku, siedziby firmy CD Projekt na warszawskim Żeraniu, osiedla Mieszkaj w Mieście w Krakowie, aranżacji wnętrz w kultowej już Hali Koszyki w Warszawie oraz propozycji adaptacji wieży Szybu Krystyna w Bytomiu, którą starają się ocalić.
Jakub Głaz — krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych, redaktor portalu architekturaibiznes.pl i stały felietonista miesięcznika „Architektura & Biznes”. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, który swoją ścieżkę zawodową skierował ku popularyzacji architektury i działań na rzecz naprawy miast.
Dwukrotny laureat nagrody dziennikarskiej Izby Architektów RP, autor i kurator wielu wystaw architektonicznych, współtwórca inicjatywy „Centrum Otwarte” i Festiwalu Architektury Modernistycznej „Nowy Plan”, współautor książki dla dzieci i dorosłych „Wspólne nie znaczy niczyje” oraz dwóch serii telewizyjnego cyklu „Księga Przestrzeni”. W cyklu filmów „Domokrążcy” pokazuje unikalne historie polskich domów i mieszkań.