okno zamknie się za 5

computer zapisz w ulubionych

Przestrzeń tablicowa na ścianie

24 maja '17
Dane techniczne

Farba o cechach tablic suchościeralnych Sigma Memo Paint to tegoroczna nowość marki Sigma Coatings. Na pomalowanych nią ścianach można pisać i rysować. Lakier jest transparentny i tworzy powłokę łatwą do utrzymania w czystości, o wysokim połysku. Świetnie sprawdzi się w domu, biurze, przedszkolu i domu, dając nieograniczoną przestrzeń do wymiany informacji, burz mózgów, nauki i zabawy.

 

 

Zastosowanie
Sigma Memo Paint umożliwia stworzenie dużej powierzchni, po której można pisać i rysować kredą oraz markerami suchościeralnymi. Jest to opcja dużo wygodniejsza niż wieszanie tablic, które często są małe, wyglądają nieestetycznie i wymagają solidnego mocowania, naruszającego strukturę ściany. Lakier tablicowy świetnie sprawdzi się we wnętrzach mieszkalnych – kuchniach, pokojach dziecięcych – i użyteczności publicznej, takich jak biura, przedszkola i szkoły. Ściana, po której można pisać, to wyróżniający i funkcjonalny element każdego wnętrza.

 

 

Główne cechy
Sigma Memo Paint to dwuskładnikowa farba wewnętrzna na bazie polisiloksanu. Pomalowana, gładka powierzchnia nadaje się do pisania markerami suchościeralnymi oraz kredowymi, które usuwa się za pomocą środków do czyszczenia tablic lub zwykłą gąbką. Lakier tablicowy ma tę ogromną zaletę, że jest bezbarwny i możemy pokryć nim każdy, także istniejący już kolor. Dzięki temu powierzchnie przeznaczone pod malowanie idealnie komponują się z otoczeniem.

Aplikacja i wydajność
Produkt można aplikować na wszystkie gładkie powierzchnie – płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe, beton architektoniczny, drewno i materiały drewnopochodne (płyty laminowane, MDF, HDF), uprzednio pomalowane farbami marki Sigma – najlepiej lateksowymi.

Pomalowana płaszczyzna charakteryzuje się wysokim połyskiem i odpornością na ścieranie (1 klasa według normy PN-EN 13300). Do uzyskania pożądanego efektu wystarczy jedna warstwa produktu na pomalowane wcześniej ściany farbami lateksowymi marki Sigma, a jeśli zajdzie taka potrzeba (np. niejednolicie chłonne podłoże), drugą można nanosić po upływie 5 godzin. Wydajność farby przy jednej warstwie wynosi do 12 m²/l, w zależności od chłonności i chropowatości podłoża.

 

Głos został już oddany