Klaudia Kochanowska

Jestem studentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej od 2020 oraz absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie. Przede mną wymiana studencka na Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii. W 2022 roku uczestniczyłam w warsztatach i tworzeniu wystawy SKRAJOBRAZ organizowanych przez Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK, gdzie w grupie prowadzonej przez dr Tomasza Trzupka analizowaliśmy strukturę świdermajerów i tworzony przez nie kontekst.

Projekt Caramel Shore Traveller Rooms (współtworzony z Aleksandrą Adamską, Zofią Gancarczyk oraz Aleksandrą Musiał) był niezwykle cennym doświadczeniem, w którym jako młode projektantki i zobaczyłyśmy w jaki sposób każda z nas tworzy zespół i co jako jednostki możemy wnieść do procesu projektowego.

W swoich projektach próbuję poznawać zależności i uwarunkowania sposobu poruszania się użytkowników po obiekcie — wydaje mi się to ciekawym zagadnieniem, na podstawie którego można definiować kształty i układy brył.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
GAMRAT WPC – pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością