4 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę wybierając szafę

Szafa jest jednym z największych gabarytowo mebli w mieszkaniu. Niełatwo jest znaleźć model, który rozmiarem i wyglądem dobrze wkomponuje się w przestrzeń, a jednocześnie będzie wygodny na co dzień. Jak więc wybrać odpowiednią szafę?

Szafa ze szprosami

Szafa ze szprosami

© Raumplus

Na wymiar

Tak jak ubrania na miarę są idealne dopasowane, tak szafa na wymiar perfekcyjnie wkomponuje się w każdą przestrzeń. Wykonana na indywidualne zamówienie szafa to często jedyny sposób na zabudowanie trudnych przestrzeni takich jak skosy, narożniki czy też nietypowo niskie lub wysokie sufity. Dzięki szafie na wymiar można maksymalnie wykorzystać każdą przestrzeń na miejsce do przechowywania.

Szafa z przeźroczystymi drzwiami

Szafa z przeźroczystymi drzwiami

© Raumplus

Drzwi przesuwne

W ciasnych pokojach czy wąskich korytarzach szafa z tradycyjnymi drzwiami uchylnymi nie jest dobrym rozwiązaniem. Skrzydła tego typu do otwarcia potrzebują miejsca i nie zapewniają wygodnego dostępu do zawartości regału. Zdecydowanie lepiej wybrać drzwi przesuwne. Dodatkowo bardzo łatwo jest dopasować je stylistycznie do aranżacji wnętrza. Do wyboru mamy wiele rodzajów szkła, spośród którego szczególną popularnością cieszą się wszelkie wersje lekko przezierne.

Szafa z drzwiami przesuwnymi

Szafa z drzwiami przesuwnymi

© Raumplus

Regał dostosowany do zawartości

Szafa na wymiar jest także doskonale rozplanowanym miejscem do przechowywania różnego rodzaju dużych, małych i najmniejszych rzeczy. Przed wyborem szafy powinniśmy zastanowić się nad tym, co chcemy w niej przechowywać. Czy będą to wyłącznie ubrania, czy może chcemy w niej również schować odkurzacz i deskę do prasowania? Dla każdej z tych rzeczy możemy znaleźć właściwe miejsce, o ile pomyślimy o tym wystarczająco wcześnie. Do wyboru mamy m.in. sekcje do odwieszania długich i krótkich ubrań, szuflady i wysuwne półki, wieszaki z pantografem, organizer na biżuterię czy wieszaki na krawaty, paski i torebki.

Wieszak na krawaty        Szuflada na dodatki

Rozwiązania do przechowywania

© Raumplus

Zintegrowane oświetlenie

W szafie powinno znaleźć się oświetlenie. Standardem są podświetlane drążki, szklane półki i szuflady. Liniowe oświetlenie LED integruje się również ze ściankami mebla. Światło w szafie pełni nie tylko techniczną rolę, pomagającą nam szybko znaleźć właściwą rzecz. Kreuje ono również w pomieszczaniu przyjemną atmosferę.

Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ

Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery