Farba tablicowa – prosty i praktyczny sposób na zmianę aranżacji

Wszystko, co musisz wiedzieć przed użyciem farby tablicowej

Jest idealna do pokoju dziecięcego, gdzie pociechy mogą robić to, co naprawdę lubią – tworzyć piękne malowidła na ścianach. Sprawdzi się także w kuchni, kiedy chcemy zostawić poranną notatkę dla domowników. Co jednak musimy wiedzieć o farbie tablicowej przed jej użyciem?

Co to jest farba tablicowa

To farba, która zamienia ścianę w powierzchnię przypominającą tablicę szkolną. Dzięki temu możemy po niej pisać i rysować używając zwykłej kredy lub specjalnego markera do tablic kredowych. Powierzchnia takiej ściany jest zmywalna, więc możemy do woli pisać, malować, a następnie po prostu zmyć szmatką to, co już niepotrzebne zmieniając tym samym aranżację. Jest to także doskonały sposób na ciekawe zagospodarowanie wolnej ściany w naszym domu
Pamiętajmy, że farba tablicowa to nie to samo co farba kredowa! Taka kredowa farba nadaje tylko odpowiednie matowe wykończenie farbie i nie ma takich właściwości jak omawiana farba tablicowa. Uważajmy, żeby się nie pomylić.

Ściana pokryta farbą tablicową

Ściana pokryta farbą tablicową

© MaxPixel

Jak pomalować ścianę farbą tablicową

Napraw niedoskonałości ściany

Jeśli wybrana ściana ma fakturę, konieczne jest jej wyrównanie. Jeśli występują w niej ubytki, użyjmy gładzi szpachlowej i papier ścierny starając się jak najlepiej wygładzić powierzchnię.

Nałóż co najmniej dwie warstwy

Tak, wiadomo, czarna farba powinna bardzo dobrze pokryć ścianę, jednak im więcej warstw, tym lepszy będzie efekt. Więcej warstw zapewni również lepsze ścieranie ściany w przyszłości.

Czas na schnięcie

Zastosuj się do zaleceń producenta danej farby, jeśli chodzi o czas schnięcia. Według jednego z nich farba do tablic powinna schnąć do trzech dni przed jej użyciem.

Farba tablicowa może mieć różne kolory

Jeśli zawsze tablica kojarzy się nam z czarnym kolorem, ale my nie chcemy używać przesadnej ilości tego odcienia we wnętrzach mamy dobrą wiadomość! Tego rodzaju farby występują w naprawdę szerokiej gamie kolorystycznej – możemy nawet wziąć pod uwagę wpływ kolorów na nasze samopoczucie. Jeśli w podstawowym wzorniku nie znajdziemy koloru odpowiadającego nam, możemy kupić nieco droższą kolorową farbę tablicową z mieszalnika.

Zmień zwykłą tablicę w magnetyczną

Jeśli chcemy sprawić, że nasza ściana będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, możemy zastosować razem z farbą tablicową podkład magnetyczny! Ta magiczna ciecz zamienia niemal każdą powierzchnię w magnetyczną, więc jeśli użyjemy go na ścianie, możemy wieszać zdjęcia, magnesy i wszystko, co tylko nam się podoba. Uwaga: tutaj także będziemy potrzebować co najmniej trzech warstw, aby wzmocnić przyciąganie magnetyczne.

 

Opracowanie: Dominika Tyrlik  

 

Ekologiczne nawierzchnie brukowe
Bestsellery