Minimalistyczny odpływ liniowy

Nowoczesna łazienka nieodłącznie kojarzy nam się z minimalizmem. Jednym z elementów doskonale wpisujących się w tę estetykę jest odpływ liniowy. To rozwiązanie praktyczne i eleganckie zarazem.

Minimalistyczny odpływ liniowy

Minimalistyczny odpływ liniowy w części prysznicowej

© Pexels

Instalowane jest w kabinie prysznicowej, niewykorzystującej brodzika, na co decyduje się coraz większa liczba inwestorów. Odpowiednio dobrane rozwiązanie zapewnia trwałość i komfort użytkowania. Instalację odpływu liniowego warto zaplanować już na etapie rozpoczynania remontu. Zmiana i montaż w trakcie użytkowania łazienki może przysporzyć nam dużo więcej kłopotu.

Minimalistyczny odpływ liniowy        Minimalistyczny odpływ liniowy

Minimalistyczny odpływ liniowy w części prysznicowej

© Pexels

Zalety odpływu liniowego

Zadaniem każdego odpływu jest odprowadzenie wody z kabiny prysznicowej. Dzieje się to dzięki odpowiedniemu spadkowi brodzika, bądź podłogi z płytek. Przy odpływie liniowym woda spływa w kierunku długiej listwy, która łączy się z rynną odpływową.

Odpływ liniowy możemy zamontować w prysznicu, który nie posiada brodzika. Daje nam jednolitą powierzchnię, a więc brak barier w architekturze. Jest to ogromne ułatwienie zwłaszcza dla osób starszych i mających ograniczenia w poruszaniu się.

To rozwiązanie również bardzo estetyczne, które pozwala nam z łatwością utrzymać czystość. Dobrej jakości odpływy liniowe posiadają zdejmowane wypełnienia, dzięki czemu, w razie potrzeby, sprawnie oczyścimy syfon.

Odpływy mają różne rozmiary i wykończenie, a więc dopasujemy je do indywidualnych potrzeb i stylu wnętrzarskiego. Rozwiązanie może posiadać maskownicę, która nie będzie wyróżniać się na tle płytek, albo taką, która będzie stanowić kontrast.

Niektóre odpływy posiadają system antyzapachowy, który skutecznie chroni przed nieprzyjemnym zapachem z kanalizacji, gdy odpływ jest wyschnięty.

Minimalistyczny odpływ liniowy

Minimalistyczny odpływ liniowy w części prysznicowej

© Pexels

W jakiej łazience sprawdzi się odpływ liniowy?

Odpływy liniowe sprawdzą się zarówno w dużych pokojach kąpielowych, jak i niewielkich łazienkach, które chcemy powiększyć optycznie. Będą doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób lubiących styl nowoczesny, ten z nutą glamour, albo klasyczny, czy też zainspirowany designem skandynawskim.

Opracowanie: Liwia Sus

Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
LS Dark — żaluzje zaciemniające

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
Bestsellery