Redaguje VROA. Interakcja

09'18

komiks

proj.: VROA
[Marta Mnich, Łukasz Wojciechowski]

Redaguje VROA. Interakcja

komiks
09'18

komiks

proj.: VROA
[Marta Mnich, Łukasz Wojciechowski]

Małgorzata TOMCZAK

VROA. Interakcja

Gościnnymi redaktorami wrześniowego wydania A&B jest wrocławska pracownia VROA. To kolejny numer, który robimy w ścisłej współpracy z architektami — oni dostarczają treści i przykłady do całego wydania — ciekawi ich wrażliwości, tego, co ich na co dzień inspiruje, wciąga, zajmuje. Od lat obserwujemy ich działania na polu projektowym, wystawienniczo‑kuratorskim, edukacyjnym, badawczym. Czytamy książki, które pisze Łukasz Wojciechowski, jeden z założycieli VROA.

Bezpretensjonalność to słowo klucz do tego wydania. Jaka to przyjemność rozmawiać z architektami świadomymi wyzwań, przed którymi stoimy obecnie. Architektami, którzy nie są skupieni jedynie na biznesowej stronie zawodu, a jednak działają od lat z powodzeniem. Mają na swoim koncie realizacje architektoniczne, ale też działania na styku architektury ze sztuką czy akcjami społecznymi.

W tym numerze Czytelnik nie znajdzie „wydizajnowanych” przestrzeni czy budynków. Nie rozpycha się też nigdzie ego architekta. Można więc sobie swobodnie westchnąć: ufff… i na chwilę przynajmniej zapomnieć o wielkich starchitektach, którzy stawiają pieczątki w projektowanej przez siebie przestrzeni. Ale tylko na chwilę, bo tak lekko to jednak nie jest. Lektura tego wydania A&B wymaga od nas głębszej refleksji nad rolą i zadaniami, przed którymi stają dzisiaj architekci.

Podgląd numeru

Prenumerata

„Architektura & Biznes” ma już 27 lat!

Uznawany za jeden z najlepszych magazynów dla architekta i projektanta w Polsce. Wyróżnia nas nieszablonowy, odważny sposób prezentacji architektury oraz elegancki i wyszukany layout. Jesteśmy otwarci i niezalezni. Nasze teksty są szeroko komentowane w środowisku. Piszą dla nas najlepsi krytycy z kraju i ze świata. W cyklu rozmów A&B prezentujemy wywiady z najlepszymi architektami na świecie m.in. z Kengą Kumą, SANAA, Alejandro Araveną, Peterem Zumthorem i innymi. Jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami, od lat prezentujemy najlepsze dyplomy w ramach Akademii A&B.

W każdym numerze A&B prezentujemy najciekawsze realizacje architektoniczne z kraju i ze świata. Publikujemy reportaże o nowo zrealizowanych budynkach z rzutami, przekrojami i rysunkami koncepcyjnymi. Od 2006 roku organizujemy coroczny konkurs o Nagrodę im. Macieja Nowickiego na najbardziej innowacyjną architekturę w Polsce. Omawiamy najważniejsze wydarzenia ze świata architektury, m.in. Biennale Architektury w Wenecji, Nagrody Miesa Van der Rohe, polskie festiwale architektoniczne i poświęcone dizajnowi, warsztaty studenckie i wiele innych istotnych wydarzeń na świecie. Nie zapominamy też o mistrzach architektury, których sylwetki przypominamy lub odkrywamy na nowo.

Dbamy o bazę prenumeratorów, sprzedajemy w Empikach. Wierzymy, że dobra jakość musi mieć swoją cenę.

 

 

Wybierz poniżej pomiędzy prenumeratą zwykłą a studencką
[zakup prenumeraty studenckiej wymaga konta z aktywnym profilem „Student” — można go ustawić podczas rejestracji lub w ustawieniach istniejącego konta użytkownika po zalogowaniu TUTAJ]