Produkty dla Architekta 2019/2020

2019/20

Produkty dla Architekta 2019/2020

2019/20

Małgorzata TOMCZAK

Materiały i technologie

W dzisiejszym świecie wszędzie otaczają nas nowoczesne technologie i materiały. Coraz częściej wszystko dookoła nas jest high-tech i smart: mieszkanie, samochód, telefon komórkowy, miasta. Idee high-tech czy smart to powoli nasza codzienność. Często ułatwiają nam życie — zaawansowane systemy technologiczne w naszych domach regulują natężenie światła, wysokość temperatury, poziom wilgotności, a nawet zapach. Smart city to miasto wykorzystujące najnowocześniejsze technologie w celu podniesienia jakości i wydajności infrastruktury oraz zwiększenia swojej interaktywności. Roli telefonów typu smart nikomu wyjaśniać już chyba nie trzeba.

Nowoczesna architektura również wykorzystuje nowoczesne technologie. To naszpikowane techniką systemy do zarządzania budynkiem, to parametryczne projektowanie, BIM, domy wykonane w technologii druku 3D. Istnieje też grupa materiałów przyszłości, których najważniejszym zadaniem jest zdolność́ do reagowania, odpowiadania na zmiany w otoczeniu. Pojawiają się materiały budowlane dające zupełnie nowe możliwości, tradycyjne zaś wykorzystywane są w nowoczesny sposób.

W niniejszej publikacji prezentujemy szeroki wachlarz możliwości i narzędzi, które w codziennej praktyce wykorzystują architekci.
Zapraszamy do lektury!


Rocznik Produkty dla Architekta to jedyny na polskim rynku katalog wszystkich materiałów i produktów wykorzystywanych przez architektów i projektantów do tworzenia architektury.

Tradycyjna drukowana wersja, z rozbudowanymi alfabetycznymi i branżowymi spisami treści pozwala w szybki sposób dotrzeć do poszukiwanej informacji, produktu czy też technologii. Ukazuje się na polskim rynku wydawniczym od 2003 roku. Charakterystyczny, przejrzysty układ graficzny prezentacji (2-stronicowych), pozbawiony reklamowej krzykliwości i agresywności znajduje uznanie wśród naszych Czytelników.

Pomysł jego stworzenia okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, co podkreślają to nie tylko sprzedaż, stale rosnąca liczba firm zainteresowanych pojawianiem się na jego łamach, ale i pozytywne opinie samych Czytelników — architektów, projektantów, inwestorów.

Alternatywą wersji drukowanej rocznika jest zakładka PDA naszego portalu.

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE