Maja Krzyżyńska

Jestem tegoroczną absolwentką Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura
Przestrzeni Kulturowych. Już w dzieciństwie chwytałam się każdej możliwej artystyczej czynności, która pozwalała mi na zamknięcie się w swoim własnym świecie. Za namową rodziców aplikowałam do sześcioletniej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Orłowie, w której obroniłam dyplom na kierunku projektowanie przestrzeni — aranżacja wnętrz.

Z jednej artystycznej przygody wskoczyłam od razu na drugą, kończąc kolejne 5 lat (licencjat i magister) na Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dzięki mojej dotychczasowej artystycznej przygodzie, miałam możliwość rozwinięcia swoich umiejętności na wielu płaszczyznach — od malowania, rzeźbienia, grafiki projektowej, po projektowanie przestrzeni publicznej. W swoich pracach posługuję się intuicją i wrażliwością na otoczenie i kontekst projektowanej przestrzeni. Moje koncepcje charakteryzują się odważnymi pomysłami, które opieram jednocześnie na kontekście przestrzennym i potrzeb ludzi.

Uważam, że zwiększanie świadomości ludzi na temat środowisk naturalnego, które nas otacza, jest nieodzownym elementem przekształcania miast i ich przestrzeni. W swoim dyplomie magisterskim, chciałam pokazać relację człowieka z przyrodą, ukazując jaką wartością jest do niej dostęp. Uważam, że takie działania ukazują nowe spojrzenie na rozwój miasta, jako miejsca przyjaznego i uświadamiającego mieszkańców na wartość otaczającej ich przyrody. Znacznym wyróżnieniem jest dla mnie obecność mojej pracy na wystawie Art’em All w Plenum oraz zdobycie Grand Prix w dziedzinie Architektura na Gdynia Design Days.

Obecnie, jako świeża dyplomantka, pracuję jako architekt krajobrazu w niemieckim biurze projektowym w Düsseldorfie.

Architektura & Biznes – artykuły

Bestsellery