Screen Hema Zip – proekologiczna osłona ograniczająca nagrzewanie wnętrz

19 listopada '21

Screen Hema Zip – proekologiczna osłona
ograniczająca nagrzewanie wnętrz

Screen Hema Zip to rewolucyjne rozwiązanie na rynku osłonowym. Jego funkcjonalność, nowoczesny design i komfort użytkowania w połączeniu z byciem rozwiązaniem ekologicznym sprawiają, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

© AKANT

Screen Hema Zip - widok od strony zewnętrznej

© AKANT

Termoizolacja

Screen Hema doskonale sprawdza się w walce z nadmiernym nagrzewaniem. Dzięki specjalnej strukturze tkanin, może nawet w 75% zredukować promieniowanie cieplne, które jest odpowiedzialne za nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń.

Szczególnie sprawdza się w pomieszczeniach mających okna z ekspozycją południową i zachodnią, gdyż w większym stopniu mogą być przyczyną wysokich temperatur we wnętrzu.

© AKANT

Screen Hema Zip - widok od strony wewnętrznej

© AKANT

Światło

To, co wyróżnia screena Hema spośród innych osłon zewnętrznych, to fakt iż jest osłoną tkaninową. W zależności od stopnia faktora otwarcia, screen może całkowicie zaciemniać wnętrze lub odsłaniać widok za oknem i dostęp do światła dziennego przy zachowaniu właściwości termoizolacyjnych.

 

Screen ogranicza również naświetlanie, dzięki czemu praca przy komputerze
czy oglądanie telewizji w słoneczny dzień nie wiąże się z dyskomfortem.

Ekologia

Screen ogranicza nagrzewanie pomieszczeń, przez co sprawia, że w mniejszym stopniu potrzebne jest ich klimatyzowanie. Wybranie przeziernej tkaniny nie wymusza używania w nadmiarze sztucznego oświetlenia w ciągu dnia.

© AKANT

Screen Hema Zip - widok od strony zewnętrznej

© AKANT

Oba obszary przyczyniają się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej, co jest działaniem proekologicznym. Co więcej – screen może być zasilany przez zestaw solarny, co sprawia, że cały proces sterowania nim odbywa się dzięki energii pozyskiwanej z natury. Jest zatem osłoną przyjazną dla środowiska.

Wielofunkcyjność

Screen Hema to nie tylko osłona okienna. Doskonale sprawdza się także jako osłona boczna altan, pergoli i tarasów. W takim wydaniu zapewnia poczucie prywatności, chroni przed nadmiarem promieni słonecznych, wiatrem, a nawet przed owadami. Screen Hema w wersji Zip może bowiem pełnić funkcję moskitiery.

Automatyzacja

Na codzienny komfort użytkowania screena pozytywnie wpływa elektryczne sterowanie. Obsługa osłony może odbywać się przy pomocy przełącznika, pilota lub aplikacji w urządzeniu mobilnym.

© AKANT

Screen Hema Zip - widok od strony wewnętrznej

© AKANT

Ostatnia opcja pozwala na sterowanie screenem z dowolnego miejsca na świecie. Doposażenie osłony w automatykę pogodową sprawia, że sama będzie reagowała na zmiany pogody zgodnie z ułożonym scenariuszem.

 

Więcej informacji na stronie firmy Akant Sp. z o.o. w portalu A&B. 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Zainspiruj się kolorem!
Sztuka do wnętrz, wnętrza do sztuki
Kolory w łazience i szeroka oferta outdoor SPA