Systemy ogrzewania elektrycznego dla budownictwa mieszkalnego


Firma ELEKTRA została utworzona w 1985 roku i jest obecnie jednym z największych producentów systemów elektrycznego ogrzewania w Europie Środkowej. Stawia na jakość oferowanych produktów, czego wynikiem są liczne nagrody.

Ogrzewanie podłogowe ELEKTRA

Ogrzewanie podłogowe firmy ELEKTRA stosowane jest z powodzeniem wewnątrz budynków,
w domach mieszkalnych wolnostojących, budownictwie wielorodzinnym oraz w budynkach użyteczności publicznej.

Przykład mocowania przewodu grzejnego wewnątrz rynny

Przykład ułożenia maty grzejnej ELEKTRA

© Elektra

Materiały wykończeniowe, które mogą być zastosowane przy ogrzewaniu podłogowym ELEKTRA

 • Płytki ceramiczne i posadzki kamienne
 • Wykładziny dywanowe z atestem
 • Wykładziny PCV z atestem
 • Parkiet, panele podłogowe, deska warstwowa.

Zalety

 • Prosty montaż
 • Instalacje w warstwie zaprawy klejowej, wylewce samopoziomującej (MatyMG, MD, przewody DM, UltraTec), wylewce betonowej (przewody VCD), bezpośrednio pod panelami podłogowymi lub deską warstwową (folie WoodTec™)
 • 20 lat gwarancji
 • Znakomite dla alergików.

Przykład ułożenia maty grzejnej ELEKTRA

Przykład ułożenia maty grzejnej ELEKTRA

Produkty

 • Przewody grzejne ELEKTRA DM, ELEKTRA UltraTec: Przewody jednostronnie zasilane o mocy 10 W/m i wymiarach ~4,3 mm (ELEKTRA DM), ~2×3 mm (ELEKTRA UltraTec). Przewody mogą być stosowane w pomieszczeniach o skomplikowanych kształtach.
 • Przewody grzejne ELEKTRA VCD: jednostronnie zasilane, o mocy 10, 17 W/m i wymiarach ~5×7 mm. Stosowane są, jako ogrzewanie podstawowe. Układane w wylewce betonowej na etapie budowy.
 • Maty grzejne ELEKTRA MD dwustronnie zasilane i ELEKTRA MG jedno- stronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych przymocowanych do siatki z włókna szklanego (szer. 500 mm). Stosowane są, jako uzupełniające ogrzewanie (ciepła podłoga) i podstawowy system grzejny. Przeznaczone są także do samodzielnego montażu. Moc jednostkowa maty to 100 lub 160 W/m².
 • Folie grzejne ELEKTRA WoodTec2TM jednostronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych z jednej strony przymocowanych do siatki z włókna szklanego (szer. 500 mm), z drugiej przykrytych folią aluminiową. Przeznaczone do suchego montażu stosowane są głównie, jako uzupełniające ogrzewanie (ciepła podłoga) pod panelami i deską warstwową. Moc maty 70 oraz 140 W/m².

Sterowanie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest najbardziej skuteczne i ekonomiczne
gdy nad jego działaniem czuwa inteligentny regulator.

ELEKTRA OWD5 WiFi to najnowszy, dotykowy, programowalny, elektroniczny regulator temperatury wyposażony w WiFi. Przeznaczony jest do sterowania instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego za pomocą aplikacji.

Ułożenie przewodu grzejnego w rynnie i rurze spustowej

Ułożenie przewodu grzejnego w rynnie i rurze spustowej

© Elektra

Ochrona przed śniegiem i lodem

Na zewnątrz do zabezpieczenia przed oblodzeniem zjazdów do garaży, chodników, ramp, rurociągów z wodą,
rur z wodą pitną, zaworów, siłowników, dachów, wpustów dachowych, rynien i rur spustowych.

 • Maty grzejne ELEKTRA SnowTec®Tuff — przeznaczone do układania w miejscach narażonych na trudne warunki instalacji i/lub pracy (duża wytrzymałość mechaniczna). Odporne na chwilową temperaturę ekspozycji (240°C), co pozwala na montaż bezpośrednio w asfalcie. Służą do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych, np. zjazdów do garaży, chodników i ramp. Moc jednostkowa 400 W/m².
 • Przewody grzejne ELEKTRA SelfTec® 16 ready2heat — zakończone przewodem zasilającym z hermetyczną wtyczką, przeznaczone do samodzielnego montażu — nie wymagają zastosowania regulatora, jedynie włączenia podczas opadów śniegu. Moc jednostkowa (+10°C) 16 W/m.
 • Przewody grzejne ELEKTRA VCD25 — jednostronnie zasilane, przeznaczone do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych o skomplikowanych kształtach (schodów, chodników itp.). Moc jednostkowa 25 W/m.
 • Przewody grzejne ELEKTRA VCDR — dostępne w określonych długościach, zakończone przewodem zasilającym. Powłoka zewnętrzna przewodu jest odporna na działanie wysokich temperatur i promieniowania UV. Przeznaczone do zabezpieczania rynien i rur spustowych oraz ochrony połaci dachowych i krawędzi dachów przed mrozem, śniegiem czy lodem. Moc jednostkowa 20 W/m.
 • Maty grzejne ELEKTRA SnowTec® — gotowe do układania elementy, przeznaczone do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych, np. zjazdów do garaży, chodników, ramp. Moc jednostkowa 300 W/m².

Laur konsumenta 2022

Laur konsumenta 2022

© Elektra

 

Więcej informacji na stronie firmy ELEKTRA w portalu PdD.

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery