Elewacje w mocnych, intensywnych tonacjach

Elewacje w mocnych, intensywnych tonacjach

Intensywne, zwłaszcza ciemne kolory, absorbują więcej światła. Im HBW jest niższy, tym więcej energii jest kumulowane w materiale, a tym samym powierzchnia jest narażona na większe naprężenia termiczne i spękania.

Elewacje Atlas

Elewacje Atlas

© Atlas

Zalety ciemnych i inesywnych elewacji

Instrukcja ITB, dotycząca dociepleń, dopuszcza możliwość stosowania kolorów o HBW<20 na elewacji w ilości nie większej niż 10% jej powierzchni. Im HBW jest wyższe, tym więcej energii odbijana jest od powierzchni elewacji. Elewacja jest w mniejszym stopniu narażona na naprężenia termiczne, a tym samym na spękania. W słoneczny dzień powierzchnia elewacji, na której nałożony jest tynk o HBV=5, może nagrzać się do 75°C. Tynk razem z warstwą zbrojoną silnie się rozszerza.

Elewacje Atlas

Elewacje Atlas

© Atlas

Ochrona przed deszczem

Co się dzieje, gdy na tak nagrzaną powierzchnię spadnie deszcz? Powierzchnia elewacji gwałtownie obniża temperaturę do ok. 25°C dochodzi do szoku termicznego, a warstwa tynku i warstwa zbrojona silnie się kurczą. Jedynie użycie odpowiednio elastycznych produktów zapobiega spękaniu tynku. Takie rozwiązanie technologiczne oferuje firma ATLAS. Technologia Atlas umożliwia zastosowanie tynku silikonowego w kolorze np. czarnym na całej powierzchni elewacji. 480 kolorów SAH — tak szeroka jest podstawowa gama kolorów dostępnych w ATLAS Tynku Silikonowym.Wśród nich można znaleźć 200 kolorów pastelowych, 200 nasyconych i aż 80 bardzo intensywnych, ciemnych odcieni.

Elewacje Atlas

Elewacje Atlas

© Atlas

Wysoka zawartość żywic

Dzięki wysokiej zawartości żywic oraz komputerowo dobranym pigmentom nieorganicznym i organicznym, wysoko odpornym na promieniowanie UV, zastosowanie gwarantują piękną, trwałą i pełną koloru elewację przez wiele lat.

Tynk silikonowy

Elewacje Atlas

© Atlas

Biel tytanowa

Dzięki wysokiej zawartości bieli tytanowej działającej jak naturalna ochrona i odbijającej część promieniowania, tynk ten ma ekstremalną odporność na UV. Dodatkowo biel tytanowa wpływa na podniesienie siły krycia im więcej bieli tytanowej, tym lepsze krycie bowiem pełni ono rolę wypełniacza. W przypadku jasnych kolorów nadaje to powłokom białości i jasności.

Więcej informacji na stronie firmy ATLAS sp.z o.o. w portalu PdD.

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery