Jasne czy ciemne panele podłogowe? Co warto o nich wiedzieć przed wyborem?

Podczas zakupu podłogi ważną rolę odgrywa kolor całego wnętrza. Meble, które się w nim znajdują, a także dodatki, które chcemy tam umieścić. Całość powinna być ze sobą spójna. Panele podłogowe kupujemy na lata, a pierwszy problem, który pojawia się przed kupującym to wybór między jasnymciemnym odcieniem podłogi.

Coraz częściej dla użytkowników podłóg laminowanych oprócz samego koloru liczy się nie tylko odporność na ścieranie, ale także na wodę. Okazuje się, ze w SWISS KRONO znajdziemy panele, które świetnie sprawdzą się na ewentualność niespodziewanych wypadków podczas codziennej domowej gonitwy.

Zanim zdecydujesz się na ciemny kolor podłogi, zaplanuj całościowo aranżację Twojego wnętrza

Zanim zdecydujesz się na ciemny kolor podłogi, zaplanuj całościowo aranżację Twojego wnętrza

© SWISS KRONO

Zalety i wady ciemnej podłogi – podpowiadamy

Ciemna podłoga sprawi, że całe pomieszczenie stanie się przytulne, jednak znacznie je pomniejszy. To właśnie dlatego taki odcień powinien być wybierany przez właścicieli dużych powierzchni. Panele w ciemnym kolorze są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Bardzo szybko widać na nich kurz oraz ewentualne zadrapania, które mogą pojawiać się z biegiem lat. To właśnie dlatego warto stawiać na panele o wysokiej klasie ścieralności. Osoby szukające podłóg w ciemnym odcieniu powinny zapoznać się z kolekcją Fiori, a konkretnie kolorem Dąb. Niemniej wszystkie panele dostępne w ofercie SWISS KRONO są antybakteryjne i można montować je na ogrzewanie podłogowe.

Ciemne podłogi
optycznie zmniejszają wnętrza

Ciemne podłogi optycznie zmniejszają wnętrza

© SWISS KRONO

Zalety i wady jasnej podłogi – podpowiadamy

Jasna podłoga jest o tyle bezpieczna, że pasuje do każdego stylu. Sprawia również, że pomieszczenie staje się jaśniejsze i wygląda na większe. Białe ściany, sufit oraz beżowe panele sprawdzą się, kiedy metraż jest mały. Meble, które będą dobrze prezentować się w takich kolorach, powinny być utrzymane w podobnych odcieniach. Na jasnych panelach dobrze prezentują się meble ratanowe oraz takie wykonane z beżowego czy białego drewna. Ażurowe czy koronkowe wykończenia również zdadzą egzamin i wniosą sporo przytulności. Piękne oraz wytrzymałe panele znajdziemy w dobrych sklepach oznaczonych marką SWISS KRONO. To właśnie tam warto zwrócić szczególną uwagę na kolekcję Movie. Kolor Dąb Western z pewnością stanie się hitem wśród tych, którym zależy na prostocie i minimalizmie.

Styl skandynawski.
Wygoda i praktyczność.

Styl skandynawski. Wygoda i praktyczność.

 © SWISS KRONO

Jasne czy ciemne panele podłogowe? Podpowiadamy

Przed zakupem wymarzonej podłogi warto sprawdzić, jak będzie prezentować się w danym wnętrzu. Do tego celu można wykorzystać nowoczesną technikę. Na stronie SWISS KRONO znajdziemy specjalny program SWISS KRONO Floori, który pomoże nam sprawdzić, jak będzie ona wglądać w naszych pomieszczeniach.

Pielęgnacja paneli ciemnych i jasnych

Bez względu na to, na jakie panele się zdecydujemy, musimy pamiętać od odpowiedniej pielęgnacji. Usuwanie zanieczyszczeń z paneli jest proste i nie wymaga od nas specjalnych umiejętności oraz dużego nakładu finansowego. Zanieczyszczeń można pozbyć się szczotką lub odkurzaczem, stosując nasadkę szczotkową. Po odkurzaniu warto także przetrzeć podłogi wilgotną ściereczką z dodatkiem płynu do podłóg. Podłogi będą nie tylko lśniące, ale pojawi się w nim przyjemny zapach. Paneli pod żadnym pozorem nie wolno polewać wodą i szorować na mokro, czyścić woskiem czy proszkami czyszczącymi, ponieważ mogą one w znacznym stopniu pogorszyć wygląd desek.

Przytulny minimalizm
wnętrza doskonale uzupełnia naturalny wygląd podłogi

Przytulny minimalizm wnętrza doskonale uzupełnia naturalny wygląd podłogi

© SWISS KRONO

Jak dobrać kolor podłogi do pomieszczenia? Podpowiadamy

Bez względu na to czy pomieszczenie jest małe, czy wręcz przeciwnie, kolor podłogi będzie odgrywać dużą rolę. Odcień podłogi warto dobrać pod konkretne pomieszczenia.

Salon

W salonie domownicy spędzają najwięcej czasu, dlatego dobrze by czuli się tam jak najlepiej. Kolor podłóg oraz ścian wpływa na atmosferę, która panuje w danym miejscu. Jasne odcienie paneli z pewnością sprawią, że całość będzie prezentować optymistycznie i uspokajająco.

Kuchnia

W kuchni warto zwrócić uwagę na kolor zabudowy i pod nią dobrać kolor paneli. Jeśli blaty i szafki zostały wykonane z ciemnego drewna, powinno się postawić na podłogę o jeden ton jaśniejszą, wtedy wszystkie elementy będą prezentować się spójnie, a kuchnia nie będzie stwarzała wrażenia zbyt ciasnej.

Podłoga SWISS KRONO

Szerokie deski w salonie

© SWISS KRONO

Sypialnia

Do sypialni warto wybrać szerokie deski w ciemniejszym kolorze. Jeśli to pomieszczenie jest duże, taki odcień podłogi sprawi, że stanie się ono znacznie bardziej przytulne.

Pokój dla dziecka

Pokoik dla dziecka nie jest często zbyt duży. Warto wtedy zdecydować się na podłogę jasną. Nie tylko rozjaśni całe pomieszczenie, ale również wizualnie je powiększy. W sieci sklepów oferujących podłogi SWISS KRONO znajdziemy panele antybakteryjne, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka.

 

Więcej informacji na stronie firmy SWISS KRONO sp. z o.o. w portalu PdD.

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery