Na zewnątrz i do pokoju. Drzwi marki Hörmann

W ofercie firmy Hörmann znajdują się drzwi przeznaczone zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak i obiektowego. Produkujemy najwyższej klasy drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń w domu, a także przeciwpożarowe i wielofunkcyjne do obiektów użyteczności publicznej. Z tego szerokiego asortymentu przedstawiamy drzwi zewnętrzne oraz pokojowe.

Thermo znaczy ciepłe. Ale nie tylko…

Aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoCarbon to idealne rozwiązanie do domów energooszczędnych i pasywnych, gdyż ich współczynnik przenikania ciepła UD wynosi nawet 0,47 W/(m2∙K). Płyta o grubości 100 mm jest wypełniona pianką PU, a wewnętrzny profil skrzydła został wykonany z kompozytu na bazie karbonu i włókna szklanego. Aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm wyposażona jest w przegrodę termiczną także wypełnioną pianką PU. Model ThermoCarbon łączy najwyższe parametry techniczne z wyjątkowym designem. Duże wrażenie robią aplikacje z aluminium i stali nierdzewnej oraz uchwyty zagłębione w płycie drzwiowej, z którą tworzą zlicowaną płaszczyznę. Niektóre z nich są efektownie podświetlone. Drzwi ThermoCarbon oferowane są standardowo w klasie przeciwwłamaniowej RC 3, a opcjonalnie także RC 4.

Bezprzylgowe drzwi drewniane BaseLine, kolor biały RAL 9016

Bezprzylgowe drzwi drewniane BaseLine, kolor biały RAL 9016

© Hörmann

Model ThermoPlan Hybrid to drzwi o wyjątkowej sztywności i stabilności skrzydła, gdyż jego zewnętrzna strona wykonana jest z malowanej proszkowo stali nierdzewnej. To zapobiega odkształcaniu skrzydła nawet przy dużych różnicach temperatur panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku. Cechą wyróżniającą te drzwi spośród innych modeli jest ich idealnie płaski wygląd – zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz tworzą z ościeżnicą jedną zlicowaną płaszczyznę. Zapewniają także bardzo dobrą izolacyjność cieplną – współczynnik UD osiąga wartość nawet 0,78 W/(m2∙K). Standardowo oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.

Podobną konstrukcję mają drzwi ThermoSafe Hybrid – zewnętrzna strona ich skrzydła wykonana jest ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Cechą charakterystyczną tego modelu jest także to, że wzory bez przeszklenia standardowo posiadają klasę przeciwwłamaniową RC 4. Jak każdy model drzwi aluminiowych marki Hörmann spełniają one kryteria stawiane drzwiom do domów energooszczędnych – UD wynosi nawet 0,87 W/(m²•K).

Bezprzylgowe drzwi drewniane DesignLine Concepto, kolor popielaty RAL 7037

Bezprzylgowe drzwi drewniane DesignLine Concepto, kolor popielaty RAL 7037

© Hörmann

Kolejnym modelem drzwi aluminiowych jest ThermoSafe – bezpieczny (standardowo w klasie RC 3) i energooszczędny (UD nawet 0,87 W/(m2∙K)). Zawdzięcza to aluminiowej płycie drzwiowej o grubości 73 mm oraz ościeżnicy z przegrodą termiczną o głębokości 80 mm, a także systemowi wielu uszczelek. Ten poziom izolacyjności cieplnej osiągają również drzwi Thermo65 ze stalowym skrzydłem o grubości 65 mm.

Na szczególna uwagę zasługują drzwi aluminiowe ThermoSafe z powierzchnią Decoral, która wiernie odwzorowuje wygląd trzech gatunków drewna (dąb dziki, Attic Wood i Attic Wood szary), jasnego cementu oraz zardzewiałej patyny. Do tych imitacji naturalnych materiałów doskonale pasuje elegancka ościeżnica w kolorze stylowej czerni lub w dowolnym kolorze RAL.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann oferowane są w wielu nowoczesnych wzorach. Można je dopasować do bramy garażowej oraz zamontować wraz z naświetlami bocznymi i/lub górnymi.

Drzwi stalowe w stylu loftowy

Drzwi stalowe w stylu loftowy

© Hörmann

Różnorodność linii

Drzwi pokojowe marki Hörmann charakteryzuje bardzo wytrzymała, stabilna konstrukcja i atrakcyjny design. Oferowane są w czterech liniach wzorniczych: BaseLine, DesignLine, ClassicLine oraz GlassLine, dzięki czemu dopasować je można do wnętrz w różnym stylu.

Drzwi z serii BaseLine występują z różnymi rodzajami powierzchni. Poza niezwykle odporną na uszkodzenia powierzchnią Duradecor w wersji gładkiej i strukturyzowanej, dostępne są także forniry z naturalnego drewna oraz wysokiej jakości lakierowane powierzchnie w różnych kolorach. Drzwi serii DesignLine są idealnym rozwiązaniem do mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu. Trzy eleganckie sposoby wykończenia powierzchni – ultramatowa, o strukturze łupka lub lnu – oraz pięć kolorów otwierają szerokie możliwości aranżacyjne. Serię ClassicLine tworzy paleta klasycznych wzorów. Jedne, wykonane według tradycyjnej sztuki stolarskiej, przeznaczone są do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu, inne, podkreślające prostą elegancję, pasują także do nowoczesnych wnętrz. Całkowicie odmienna seria GlassLine to drzwi o płycie drzwiowej z pełnego szkła. Nadają one przestrzeni mieszkalnej otwarty charakter i wprowadzają do wnętrza dużo światła.

Drzwi zewnętrzne ThermoSafe Decoral, jasny cement

Drzwi zewnętrzne ThermoSafe Decoral, jasny cement

© Hörmann

Nowością w ofercie firmy Hörmann są drzwi stalowe w stylu loftowym do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Ich nowoczesny minimalizm jest rezultatem harmonijnego połączenia szkła i stali. Wykorzystując drzwi loftowe wraz z elementami bocznymi i naświetlami górnymi o takim samym charakterze, można zbudować sporych rozmiarów ścianę, nie tracąc walorów otwartej przestrzeni.

Więcej informacji na stronie firmy Hörmann Polska sp. z o.o. w portalu PdD.

E-DODATEK - Dachy, akcesoria dachowe - Trendy 2024
E-DODATEK - Dachy, akcesoria dachowe - Trendy 2024
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery