Prosty design, czy dekoracyjne detale? Poznaj narożniki, które będą modne w 2022 roku

Komfortowa, dobrze zaprojektowana przestrzeń salonu, nabrała na znaczeniu w kontekście obecnych czasów, gdzie przenikają się hasła: wspólnie, razem, w domu. Celebracja czasu spędzonego z najbliższymi, przeważnie odbywa się w salonie, dlatego na szczególną uwagę zasługuje dobór odpowiednich mebli, wśród których może znaleźć się narożna sofa.

Z obserwacji, które prowadzi internetowy sklep meblowy Mirjan24 wynika, że narożniki na wzór litery „L” są częściej wybierane, niż inne meble tapicerowane. Sugerując się tą informacją, poniżej przedstawiamy modele narożników, które doskonale wpisują się w trendy na 2022 rok.

Elsie –
narożnik z regulowanymi zagłówkami

Elsie – narożnik z regulowanymi zagłówkami

© MIRJAN

Prosty, nie znaczy nudny – postaw na kolor

Nowoczesne wnętrza dobrze komponują się z minimalistycznymi, geometrycznymi formami, które również mogą znaleźć zastosowanie w meblach tapicerowanych. Decydując się na narożnik o prostej formie, rozważ dobór odważniejszego koloru. Intensywne barwy świetnie podkreślają bryłę mebla. Wśród modnych kolorów w 2022 roku znajdą się ciepłe odcienie żółtego, czerwieni i różu, które sprawiają, że we wnętrzu pojawia się akcent przytulności. Przykładem minimalistycznego narożnika w ciepłej tonacji jest model Ardisia.

Minimalistyczny
narożnik do salonu Ardisia

Minimalistyczny narożnik do salonu Ardisia

© MIRJAN

Granat i butelkowa zieleń nadal triumfują we wnętrzach. Sprawiają, że pomieszczenie nabiera charakteru oraz pozwalają oderwać się od popularnych szarości i brązów. Zobacz, jak korzystanie w butelkowej zieleni prezentuje się narożnik Antrodem.

Antrodem – narożnik
w odcieniach butelkowej zieleni

Antrodem – narożnik w odcieniach butelkowej zieleni

© MIRJAN

Czy pikowania i przeszycia pasują do nowoczesnego salonu?

Pikowane narożniki kojarzą się przede wszystkim ze stylem Glamour, Kolonialnym lub Angielskim, a towarzyszy im przesadna forma i dekoracyjne guziki. Jednak nie musi tak być. Przykładem nowoczesnej sztuki pikowania jest narożnik Elsie. Przeszycia biegnące po oparciu, przeobrażają się w głębokie pikowanie na siedzisku. Ten rodzaj zdobienia dobrze komponuje się z aksamitnymi tkaninami typu velvet i welur. Narożnik do salonu w takim wykonaniu nabiera elegancji w nowoczesnym wydaniu.

Elsie – narożnik
z regulowanymi zagłówkami

Elsie – narożnik z regulowanymi zagłówkami

© MIRJAN

Zaprezentowane w artykule narożniki (Ardisia, Antrodem, Elsie) zostały zaprojektowane i wykonane przez markę Mirjan24, która od ponad 25 lat specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych. Zapraszamy na stronę www.mirjan24.pl, gdzie możesz zapoznać się ze specyfikacją produktów oraz zakupić narożniki w różnych wersjach kolorystycznych.

 

Więcej informacji na stronie firmy Internetowy sklep meblowy Mirjan24 w portalu PdD.

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery