Prefabrykowane wiązary dachowe

Korzystanie z prefabrykowanych wiązarów dachowych wiąże się z dużą ilością różnorodnych korzyści dla inwestora. Przede wszystkim jest to dużo tańsze i szybsze rozwiązanie niż budowanie tradycyjnej więźby. - opowiada Maksymilian Wychowanek prezes zarządu Wiązar Polska.

SZYBKA REALIZACJA

Jednym z podstawowych plusów budowania dachu z gotowych wiązarów jest bardzo szybka realizacja. Montaż prefabrykowanych elementów przechodzi bowiem szybciej i sprawniej niż np. budowanie od podstaw tradycyjnej więźby. Wcześniej zaprojektowana i zbudowana konstrukcja dachowa dostarczana jest na miejsce budowy tuż przed montażem, a następnie umieszczana na budynku za pomocą dźwigu. Natomiast sam montaż dachu trwa zazwyczaj nie dłużej niż kilka dni.

Dach wielopołaciowy. Realizacja w Świdnicy

Dach wielopołaciowy. Realizacja w Świdnicy

© WIĄZAR

NISKIE KOSZTY

Użycie gotowych wiązarów z drewna to także sposób na zmniejszenie kosztów całej inwestycji. Dlaczego? Otóż w porównaniu do żelbetu drewno jest materiałem stosunkowo tanim, a w przypadku prefabrykowanych wiązarów zużywa się go mniej niż np. w trakcie budowy tradycyjnej więźby. Co więcej wiązary budowane są poza placem budowy. W ten sposób skraca się pracę ekipy budowlanej, co znacznie redukuje koszty związane z opłaceniem pracowników.

ZWIĘKSZONE BEZPIECZEŃSTWO

Bez względu na to czy budujesz jednorodzinny dom mieszkalny czy też dużą halę przemysłową, z pewnością zależy ci na bezpieczeństwie przebywających pod ich dachem osób. Dach z wiązarów to natomiast największa gwarancja bezpieczeństwa. Profesjonalne wiązary produkowane są bowiem za pomocą specjalistycznych maszyn. Gwarantuje to precyzyjność wykonania oraz dokładność każdego z ich elementów, a co za tym idzie większą trwałość i stabilność całej konstrukcji dachowej. Co więcej w prefabrykowanych dachach poszczególne elementy łączy się za pomocą technologii płytek kolczastych, a nie gwoździ jak w przypadku tradycyjnej więźby. Natomiast to znacznie eliminuje niebezpieczne naprężenia.

Dach dwuspadowy z otwartą przestrzenią nad tarasem. Realizacja w Makowicach

Dach dwuspadowy z otwartą przestrzenią nad tarasem. Realizacja w Makowicach

© WIĄZAR

ODPORNOŚĆ NA SZKODNIKI

Wiązary prefabrykowane tworzy się z tarcicy klasy C24 suszonej w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Proces suszenia likwiduje zaś wszelkie larwy owadów, które bardzo często „atakują” drewniane elementy, a także chroni przed rozwojem szkodliwych grzybów i pleśni. To natomiast ma ogromny wpływ na trwałość całej konstrukcji.

BRAK KONIECZNOŚCI ZASTOSOWANIA MURŁAT

Przy wykorzystaniu wiązarów dachowych nie ma konieczności zastosowania murłat, czyli bardzo masywnych elementów tradycyjnej więźby. Zmniejsza to znacznie obciążenie ścian nośnych, a dzięki temu są one odporniejsze na wszelkie oddziaływanie zewnętrzne.

Osiedle domków jednorodzinnych. Realizacja w Polanicy Zdrój

Osiedle domków jednorodzinnych. Realizacja w Polanicy Zdrój

© WIĄZAR

MOŻLIWOŚĆ DOPASOWANIA DO PROJEKTU DOMU

Warto również wspomnieć, że wiązary dachowe dają dużą możliwość wyboru rodzaju dachu. Za ich pomocą można zbudować zarówno dach jednospadowy, jak i dwuspadowy, a także dopasować jego projekt indywidualnie do swoich potrzeb.

 

Więcej informacji na stronie firmy WIĄZAR w portalu PdD.

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery