Artykuł/projekt zostanie dodany do prywatnej biblioteki dostępnej w panelu użytkownika (wymaga zalogowania).

Projekt domu — Zabrze carbon house

i

Bryła domu została ukształtowana w taki sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje niewielka, podłużna parcela zlokalizowana w jednej z dzielnic Zabrza.

Budynek nawiązuje do typowo śląskiego charakteru otaczającej zabudowy poprzez prostotę i czytelność bryły oraz zastosowanie industrialnych materiałów: betonu, stali i szkła. Układ budynku jest bardzo prosty, został podzielony na 3 strefy: strefę dzienną i strefę pomocniczą na parterze oraz prywatną strefą nocną na piętrze. Wewnątrz budynku pozostawiono nieotynkowane żelbetowe stropy oraz słupy, które nadają wnętrzu industrialnego charakteru.

Ze względu na małą powierzchnię działki zarówno na poziomie parteru jak i piętra zaprojektowano duże tarasy, które powiększają powierzchnię strefy rekreacyjnej. Wejście do domu zostało usytuowane w zadaszonym podcieniu w niższej części wejściowo-garażowej.
Budynek został zaprojektowany jako energoszczędny dlatego wszystkie przegrody zewnętrzne są odpowiednio ocieplone z wyeliminowywaniem mostków termicznych, zastosowano energooszczędne okna aluminiowe, a budynek został wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła – rekuperację.

Zabrze carbon house

Zabrze carbon house

© Chmielewscy Architektura

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Elastyczny komfort cieplny i funkcjonalny, nowoczesny design od firmy Zehnder!
AMT Roofs to innowacyjne i najwyższej jakości rozwiązanie dla obróbek dachów i tarasów
Lustra oryginalne z natury