Edukacja

01'18

na okładce:

przedszkole w kopenhaskiej dzielnicy Frederiksberg, proj.: COBE

fot.: Rasmus Hjortshøj – COAST Studio

Edukacja

na okładce:
01'18

na okładce:

przedszkole w kopenhaskiej dzielnicy Frederiksberg, proj.: COBE

fot.: Rasmus Hjortshøj – COAST Studio

Małgorzata TOMCZAK

Edukacja

Nowy rok otwieramy numerem poświęconym edukacji. Przyjrzymy się zarówno budynkom dla najmłodszych, jak i realizacjom, gdzie studenci zdobywają swoją profesję i uczą się zawodu. Przyglądamy się głównie architekturze polskiej, która z roku na rok zachwyca kolejnymi, bardzo udanymi realizacjami.

Edukacja to bardzo ważny temat w architekturze. Kraje skandynawskie zachwycają nas pięknym krajobrazem architektonicznym głównie dlatego, że tam edukacja w tej dziedzinie odbywa się od najmłodszych lat, a w prasie codziennej architekturze poświęca się dużo miejsca. Stąd wyczulenie Skandynawów na jakość materiału, detal, odpowiednie wpisanie realizacji w kontekst. Polskie dzieci na razie o architekturze nie uczą się praktycznie wcale — ani w szkole, ani poza nią. Prowadzone są co prawda pilotażowe programy w instytucjach kultury, ale dostępne są tylko w dużych miastach. Dlatego tak ważne jest w tym wypadku uczenie się poprzez nasiąkanie od małego dobrej jakości przestrzenią i funkcjonalnym wnętrzem.

Podgląd numeru

Prenumerata

„Architektura & Biznes” ma już 27 lat!

Uznawany za jeden z najlepszych magazynów dla architekta i projektanta w Polsce. Wyróżnia nas nieszablonowy, odważny sposób prezentacji architektury oraz elegancki i wyszukany layout. Jesteśmy otwarci i niezalezni. Nasze teksty są szeroko komentowane w środowisku. Piszą dla nas najlepsi krytycy z kraju i ze świata. W cyklu rozmów A&B prezentujemy wywiady z najlepszymi architektami na świecie m.in. z Kengą Kumą, SANAA, Alejandro Araveną, Peterem Zumthorem i innymi. Jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami, od lat prezentujemy najlepsze dyplomy w ramach Akademii A&B.

W każdym numerze A&B prezentujemy najciekawsze realizacje architektoniczne z kraju i ze świata. Publikujemy reportaże o nowo zrealizowanych budynkach z rzutami, przekrojami i rysunkami koncepcyjnymi. Od 2006 roku organizujemy coroczny konkurs o Nagrodę im. Macieja Nowickiego na najbardziej innowacyjną architekturę w Polsce. Omawiamy najważniejsze wydarzenia ze świata architektury, m.in. Biennale Architektury w Wenecji, Nagrody Miesa Van der Rohe, polskie festiwale architektoniczne i poświęcone dizajnowi, warsztaty studenckie i wiele innych istotnych wydarzeń na świecie. Nie zapominamy też o mistrzach architektury, których sylwetki przypominamy lub odkrywamy na nowo.

Dbamy o bazę prenumeratorów, sprzedajemy w Empikach. Wierzymy, że dobra jakość musi mieć swoją cenę.

 

 

Wybierz poniżej pomiędzy prenumeratą zwykłą a studencką
[zakup prenumeraty studenckiej wymaga konta z aktywnym profilem „Student” — można go ustawić podczas rejestracji lub w ustawieniach istniejącego konta użytkownika po zalogowaniu TUTAJ]