PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Beton z duszą

28 września '19


Spółka Pebek od wielu lat pokazuje, że pasja tworzenia, nowatorskie spojrzenie na beton i dbałość o każdy detal pozwalają na realizację nawet najbardziej wyszukanych projektów. Dzięki fachowej wiedzy oraz doświadczeniu można uzyskać materiał przeczący tradycyjnemu wyobrażeniu o betonie.

Beton to materiał o niezwykłych możliwościach projektowych, kompozyt XXI wieku. Idealnie wpisuje się w aranżacje urzekające prostotą rozwiązań i naturalną estetyką. To tworzywo złożone z naturalnych surowców. Różnice w odcieniach i tonach poszczególnych części są zjawiskiem pożądanym. Dzięki temu każdy element ma unikalny charakter. Żeby wydobyć niezwykłe właściwości, potrzeba dobrej współpracy architekta z rzetelnym producentem. Tylko połączenie wizji z wiedzą i doświadczeniem może zapewnić stworzenie niepowtarzalnego projektu.

Nasze betony wykorzystano przy realizacji wielu prestiżowych projektów na terenie całego kraju. Są to np. warszawska Hala Koszyki i biurowce: Castor oraz Generation Park, a także inwestycje wrocławskie: biurowiec Nowy Targ, Bulwar Dunikowskiego, Wybrzeże Wyspiańskiego, Park Szczytnicki, zajezdnia tramwajowa. Warto wymienić również biurowiec Rida w Gdańsku, Park Lotników Polskich w Krakowie i Park Boguckiego w Katowicach. Niezależnie od tego czy są to nawierzchnie, elewacje czy elementy architektury miejskiej, wszystkie pokazują, jak niezwykłym tworzywem jest beton, a jego parametry techniczne i estetyczne umożliwiają realizację nawet najbardziej wyselekcjonowanych projektów.

Nowoczesny park maszyn oraz stosowane technologie wibroprasowania, prasowania hermetycznego czy natrysku betonu służą uzyskaniu parametrów technicznych umożliwiających realizację najbardziej skomplikowanych projektów. W ofercie firmy, obok klasycznych betonowych bloków, kostek czy płyt tarasowych, znajdują się specjalne elementy na zamówienie: cienkościenne i wielkogabarytowe płyty elewacyjne, gięte meble oraz inne elementy zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrz. Wszystko to przy zachowaniu tradycyjnych właściwości betonu, który pozostaje bezpieczny, mrozoodporny, ogniotrwały, a jego wygląd cieszy oko przez wiele lat.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE