PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Cegły i płytki ręcznie formowane

26 stycznia '19


Cegły i płytki ręcznie formowane Vandersanden słyną z najwyższej jakości, wytrzymałości i estetyki. Charakteryzują się bardzo szerokim spektrum zastosowania: od elewacji wszelkiego rodzaju budynków poprzez obiekty małej architektury, aż po wnętrza.

Niezwykle bogata oferta kolorystyczna w połączeniu z możliwością wyboru różnego rodzaju wiązania, barwy fugi czy formatu, dostarcza nieograniczonych możliwości projektowych, zarówno dla architektury tradycyjnej, jak i nawet najbardziej nowoczesnych koncepcji. Każda z cegieł różni się nieco od pozostałych co potęguje ich naturalny i niepowtarzalny charakter. Dzięki umiejętnym łączeniu przeciwieństw: surowości z delikatnością i ciepłem, stanowią niezwykle elastyczny i uniwersalny produkt o ponadczasowym uroku.

Cegły i płytki ręcznie formowane dostępne są w ponad 150 kolorach, podzielonych na 6 stylistycznie odmiennych kolekcji.

W 2017 roku nasza „rodzina” produktów powiększyła się o bruki klinkierowe. Firma Vandersanden, po kupieniu 3 fabryk od koncernu CRH wraz z 1 posiadaną już wcześniej, stała się największym producentem bruków klinkierowych w Europie. Część z nich, produkowana w fabryce AKA Oberlausitz znajdującej się tylko 30km od Polskiej granicy, jest już dobrze znana w Polsce, ale pod innymi nazwami, np. kolor znany pod nazwą Tytan N to Meissen. Bruki klinkierowe Vandersanden są naturalnym materiałem nawierzchniowym, wypalanym z gliny i piasku. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, domieszek czy barwników. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe (mają kilkukrotnie większą wytrzymałość niż bruk betonowy), a dzięki technologii redukcji kolory są jednolite w całym przekroju, przez co można powiedzieć, że są wieczne.

Produkty Vandersanden to idealne połączenie trwałości i piękna, zyskującego w miarę upływu czasu coraz to bardziej osobliwego charakteru. Stanowią doskonałą inwestycję na wiele lat, zapewniając wysoki standard, komfort i bezpieczeństwo.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE