PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu

21 września '19

ATPOL – tylko sprawdzone produkty.

Reprezentujemy na polskim rynku wiodące europejskie marki. Gromadzimy w naszym portfolio produkty o doskonałej jakości, ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu. Produkty z naszej oferty znajdą zastosowanie przy produkcji mebli, okładzin ściennych, ścian działowych, podłóg, drzwi, mebli łazienkowych i kuchennych, wyposażenia sklepów i obiektów użyteczności publicznej, paneli dekoracyjnych i akustycznych oraz elewacji zewnętrznych.

ALPI – forniry i laminaty od lidera branży z Włoch.

Firma ALPI oferuje forniry w kilkuset rodzajach – od wzorów klasycznych oklein meblowych jak dąb, jesion czy brzoza – po forniry egzotyczne: heban, palisander czy teak. Okleiny Alpi to produkt ekologiczny, pozyskiwany z szybko rosnących gatunków drzew zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej, pozwala ograniczyć wycinkę tych najcenniejszych, zagrożonych odmian.

• Fornir ALPI (ALPIlignum)

To punkt wyjścia, podstawowy surowiec dla wszystkich pozostałych linii produktowych. Jest on efektem innowacji technologicznych i klasycznego rzemiosła, oferuje uniwersalność w zastosowaniu oraz różnorodność wzorniczą.

Technologia produkcji pozwala na uzyskanie forniru o powtarzalnym usłojeniu i kolorze zachowując jednak piękno i różnorodność naturalnego drewna. Wydajne formaty i wysoka jakość produktu pozwalają na efektywne zaplanowanie produkcji i zaoferowanie produktu zgodnie z wymaganiami Klienta.

Standardowe wymiary (długość x szerokość): 220/250/280/315 x 64 cm.

Zakres grubości: od 0,5 do 2,7 mm. 

Kolekcja fornirów „Designer” współtworzona jest przez topowych projektantów z całego świata: Piero Lissoni, duet GamFratesi, Kengo Kuma, Campana Brothers, Martino Gamper, Alessandro Mendini czy Ettore Sottsass. Efektem tej współpracy są unikalne forniry przeznaczone do najbardziej wymagających projektów.

• Laminat ALPI (ALPIkord)

To hpl fornirowy, gotowy do naklejania na płyty meblowe lub sklejki. Idealnie nadaje się do aranżacji przestrzeni biurowych, lad i regałów sklepowych, barów, restauracji oraz przestrzeni użyteczności publicznej. Łączy w sobie piękno naturalnego drewna z uniwersalnością klasycznego laminatu. Na życzenie produkt oferowany jest z atestem trudno-zapalności bs1.d0.

Uzupełnieniem oferty producenta są obrzeża (ALPIdecos) do wszystkich grup produktowych.

• Valchromat

Innowacyjny koncept komponentów meblowych do wyposażenia wnętrz. Jest to panel dekoracyjny z włókien drzewnych, barwionych z wykorzystaniem ekologicznych składników, odporny na wilgoć, wytrzymały i łatwy w obróbce mechanicznej. Walory estetyczne i unikalne właściwości czynią go produktem jedynym w swoim rodzaju, docenionym przez projektantów i producentów branży meblarskiej na całym Świecie.

Valchromat to nie MDF, to ewolucja MDF.

Produkt oferowany jest w 10 atrakcyjnych kolorach. Rozmiary płyt to 2440x1220, 2440x1830, 3660x1220 i 3660x2440 mm, dostępne w grubościach 8, 12, 16, 19 i 30 mm. Panele dostarczane są surowe. Występują również w klasie ogniowej B-s2,d0.

• VIROC

To nowoczesny i uniwersalny materiał dekoracyjny wpisujący się w aktualne trendy płyt z efektem betonu. Składnikami produktu są mieszanka wiór sosnowych oraz cementu. Łączy on w sobie elastyczność i trwałość drewna z wytrzymałością cementu, co pozwala na szeroki zakres zastosowań, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Panele Viroc charakteryzuje niejednorodna powierzchnia, bardzo dobrze oddająca efekt surowego betonu. 

Podstawowe zalety produktu: nie toksyczny, izolacja akustyczna (do 37 dB), wytrzymały na zginanie (10.5 N/mm2), odporny na deformacje (modulus of elasticity: 6000N/mm2), łatwa instalacja i obróbka za pomocą akcesoriów do drewna, trudno-zapalny (B-s1, d0), odporny na żywe organizmy (insekty, grzyby, termity i inne), izolacja termiczna, odporny na wilgoć.

Produkt oferowany jest w 5 atrakcyjnych kolorach. Rozmiary płyt to 2600x1250 i 3000x1250 mm., dostępne w grubościach 8, 10, 12, 16, 19, 22, 25, 28 ,32 mm. Panele dostarczane są surowe.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE