Najdłuższa żywotność dachu – membrany nowej generacji Dorken Delta

06 grudnia '23

Wytrzymały, energooszczędny dach ułatwia funkcjonowanie mieszkańców, ogranicza wydatki inwestorów oraz jest przyjaźniejszy dla środowiska. Najlepszym sposobem na przedłużenie jego żywotności jest zastosowanie wysokiej jakości membran dachowych.

Steam Park, Kraków

Steam Park, Kraków

© DÖRKEN

Dorken tworząc najbardziej innowacyjną generację swoich produktów, wykorzystał najnowsze badania, opracowując materiał, odporny na niezidentyfikowany do tej pory czynnik, czyli ruch powietrza pod pokryciem. Dzięki temu powstała generacja membran z 30-letnią, czyli najdłuższą na rynku, gwarancją funkcjonalności.

DELTA®-FOXX PLUS

DELTA®-FOXX PLUS

© DÖRKEN

Nowa generacja membran Dorken Delta cechuje się niespotykaną do tej pory wytrzymałością. Zabezpiecza przed wilgocią, temperaturą, promieniowaniem słonecznym, podmuchami wiatru, chroniąc dach przed nawet ekstremalnymi warunkami zarówno w trakcie prac, jak i w okresie eksploatacyjnym. Produkty pomyślnie przechodzą 64 tygodniowe testy w specjalnym piecu huraganowym, gdzie wystawiane są na największe obciążenia. W skład nowej generacji wchodzą takie produkty jak Delta-XX Plus® Universal, Delta-XX Plus® Strong, Delta-XX Plus® Heavy, Delta-XX Plus® Light oraz ulepszone Delta®-MAXX Plus i Delta®-FOXX Plus. Wszystkie cechują się najwyższą jakością potwierdzoną certyfikatem ETA.

Szkoła Filmowa, Gdynia

Szkoła Filmowa, Gdynia

© DÖRKEN

Dobrze dobrane membrany mogą też znacząco zwiększać energooszczędność całego budynku. To właśnie dach zatrzymuje ciepło idące do góry zimą, a latem ogranicza wpływ słońca na obiekt. Przez nieizolowany lub źle wykonany dach może uciekać nawet od 20 do 40 proc. ciepła. Natomiast odpowiednia membrana zmniejsza wymianę powietrza aż o 30 procent.

Kościół Garnizonowy, Wrocław

Kościół Garnizonowy, Wrocław

© DÖRKEN

Dorken Delta jest również liderem w zakresie rozwiązań dla zielonych dachów. Przykładem realizacji z użyciem materiałów firmy może być Gdyńskie Centrum Filmowe czy zaprojektowany przez studio Zahy Hadid SKY PARK w Bratysławie. Zieleń to jeden z najważniejszych trendów w budownictwie w ostatnich latach. Jednocześnie ma bardzo pozytywny wpływ na otocznie. Zielony dach oznacza filtrację powietrza, retencję wody, obniżenie temperatury powierzchni, a zatem walkę ze smogiem, skutkami ulew czy upałów oraz większą energooszczędność.

Obserwatorium Niepołomice

Obserwatorium Niepołomice

© DÖRKEN

W ofercie Dorken wyróżnia się m.in. Delta®-FLORAXX, otwarta dyfuzyjnie mata akumulacyjno-drenażowa z funkcją magazynowania wody, która jest bezpieczna dla wody pitnej, odporna na chemikalia i nie ulega rozkładowi w ziemi.

Nowa generacja membran dachowych

Nowa generacja membran dachowych

© DÖRKEN

 

Więcej informacji na stronie firmy Dörken Delta Folie Sp. z o.o. w portalu PdA.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE