PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Panele akustyczne i dekoracyjne

22 września '19

Specjalizujemy się w akustycznej zabudowie obiektów użyteczności publicznej. Zapewniamy kompleksową obsługę realizacji projektów w zakresie wykończeniowym (panele ścienne i sufitowe). W oparciu o własną produkcję i wykwalifikowane ekipy montażowe dostarczamy wyspecjalizowane  produkty akustyczne oraz dekoracyjne w rozwiązaniach systemowych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

PANELE ŚCIENNE

Szeroka gama paneli produkowanych na bazie trudnopalnych rdzeni, wykończona naturalnym fornirem, laminatem lub lakierem. Montowane w systemie profili aluminiowych MASTER spełniają wymagania zabudowy w obiektach użyteczności publicznej. Oprócz walorów estetycznych posiadają badania ogniowe i akustyczne. Panele występują w wymiarach katalogowych oraz dostosowanych do projektu.

PANELE SUFITOWE

Szeroka gama paneli fornirowanych, laminowanych i lakierowanych. Montowane w systemie profili aluminiowych PIXEL i UNIMAX posiadają padania wytrzymałościowe , potwierdzone certyfikatami jednostki akredytowanej ITB. Mogą być montowane w systemie wyspowym i połaciowym. Panele występują w wymiarach katalogowych oraz dostosowanych do projektu.

PANELE LISTOWOWE

Tworzą ażurową aranżację zabudowy wnętrz zarówno ścian jak i sufitów. Produkowane są wariantowo w sklejce (STARMAX), fornirowanej płycie wiórowej (BASIC) oraz z rdzeniem płyty gipsowo- włóknowej (MULTIPANEL). Montowane w systemie PIXEL oraz PIXEL LIGHT stanowią podstawę montażu dając możliwość dodatkowego efektu liniowych pasów świetlnych. Panele występują w wymiarach katalogowych oraz dostosowanych do projektu.

AKUSTYKA

Tylko odpowiednia adaptacja pomieszczenia pozwala nam w pełni cieszyć się czystością i wyrazistością dźwięków. Za pomocą paneli i ustrojów akustycznych pełniących role absorberów, dyfuzorów i pułapek basowych, możliwe jest kształtowanie specjalnych warunków akustycznych w obiektach zarówno budownictwa ogólnego jak i specjalnych wnętrz: sale koncertowe, kinowe, teatry. Stosowane przez nas szlachetne materiały wykończeniowe, takie jak naturalny fornir czy tkaniny, poza odpowiednią akustyką tworzą wnętrza piękne i niepowtarzalne.

PERFORACJE

Stosowane do kształtowania akustyki pomieszczeń panele posiadają różne rodzaje perforacji. Wykonywane we wszystkich grupach paneli mają za zadanie uzyskanie założeń operatów akustycznych. Szeroki wybór rodzajów perforacji ( kształt, rozmieszczenie i wielkość otworów) pozwalają również na realizowanie założeń estetycznych projektu.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE