Wygodna i estetyczna bateria łazienkowa

28 lipca '22

Obecnie mamy bardzo szeroki wybór baterii łazienkowych. Różnorodne modele zaprojektowane są z myślą o odmiennych stylach wnętrzarskich. Przy wyborze produktu, ważne jest, by zapewnić spójną estetykę. Wybierając baterię umywalkową, wannową czy też prysznicową, powinny one należeć do tej samej linii stylistycznej.

Bateria łazienkowa        Bateria łazienkowa

Baterie o minimalistycznej formie wylewki

© Pexels

Wygoda użytkowania i estetyka

Bateria łazienkowa powinna być funkcjonalna. Chodzi tu zarówno o jej jakość, wygodę użytkowania, jak i wygląd. Niegdyś najpopularniejsze były baterie srebrne, natomiast obecnie wybór kolorystyczny jest niemalże nieograniczony.

Decydując się na zakup, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich późniejsze zastosowanie. Rodzaj wyposażenia łazienki wiąże się ze sposobem montażu, dlatego ważne jest, by przed zakupem baterii łazienkowych określić rodzaj armatury oraz szczegóły instalacyjne. Baterie łazienkowe powinny być właściwie dostosowane do wielkości umywalki lub wanny, żeby były dla nas jak najbardziej praktyczne.

Do umywalek i bidetów najczęściej dobiera się baterie sztorcowe, czyli stojące, montowane w otworach w armaturze. Mogą to być baterie jednootworowe lub nawet pięciootworowe. Takie montuje się głównie w wannach.

Ekskluzywną wersją stosowaną najczęściej w przestronnych pokojach kąpielowych, są baterie montowane w podłodze, w pobliżu wanny wolnostojącej.

Dostępne są również baterie o różnorodnych funkcjach, na przykład bezdotykowe, termostatyczne czy też bezciśnieniowe, stosowane przy przepływowych podgrzewaczach wody.

Bateria łazienkowa        Bateria łazienkowa

Bateria łazienkowa w stylu retro montowana w podłodze

© Pexels

Formy kanciaste czy zaoblone?

Pośród modeli oferowanych, znajdziemy zarówno proste baterie o kanciastych formach, odpowiednie dla stylu minimalistycznego, jak i zaoblone, albo też nieco bardziej zdobne.

Bardzo często stosowane są również modele nawiązujące do wzornictwa z przełomu XIX i XX wieku. Uchwyty krzyżowe czy trzyotworowe baterie w stylu klasycznym, to rozwiązania, które będą najodpowiedniejsze dla wnętrz w stylu retro.

Bateria łazienkowa        Bateria łazienkowa

Bateria łazienkowa przy wannie oraz umywalce

© Pexels

Estetyka na etapie montażu

W części prysznicowej zwykle wykorzystuje się baterie ścienne, które mogą być montowane nadtynkowo lub podtynkowo. Te drugie to wersja niezwykle elegancka, gdyż widoczne są jedynie uchwyty do regulacji przepływu wody oraz wąż ze słuchawką zawieszoną na drążku. Takie elementy łatwo jest też utrzymać w czystości.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Prefabrykowane wiązary dachowe
Innowacyjne okna PVC z linii Platinum Design – premiera roku 2023
Energooszczędne sterowanie temperaturą z ENGO Controls