Kleje Geoflex o wyjątkowych właściwościach i możliwościach zastosowania – technologia żelowa

Trwałość, wytrzymałość, komfort pracy — to najczęstsze oczekiwania fachowców, jak i inwestorów w odniesieniu do stosowanych na budowie materiałów. Produkty powinny być łatwe w użyciu, a przy tym gwarantujące solidność wykonania i szybkość realizacji zlecenia. Presja czasu oraz trudne, zmieniające się warunki związane, chociażby z temperaturą otoczenia, doprowadziły do pojawienia się na rynku klejów żelowych — innowacyjnych produktów, które pozwalają na bezpieczną pracę nawet w ekstremalnych okolicznościach. Rodzina klejów żelowych ATLAS Geoflex (ATLAS Geoflex, ATLAS Ultra Geoflex, ATLAS Geoflex Biały oraz ATLAS Geoflex Express) to kleje o wyjątkowych właściwościach i możliwościach zastosowania. Wykorzystują innowacyjną technologię żelu krzemianowego, która pozwala uzyskać wymagane parametry nawet podczas aplikacji w trudnych warunkach.

Kleje Geoflex

Kleje Geoflex

© ATLAS

Najważniejsze zalety klejów żelowych to:

1. ŁATWE MIESZANIE I APLIKACJA

Kleje żelowe w łatwy sposób łączą się z wodą i uzyskują bardzo łatwą w obróbce, plastyczną konsystencję, sprawiającą wrażenie lekkiej i puszystej. Produkt dobrze trzyma się narzędzi, nie spływa z powierzchni pionowych. Jest stabilny i nie zapada się nawet przy grubej warstwie oraz przy ciężkich i wielkoformatowych płytkach. Idealnie się rozprowadza, formowany „warkocz” nie zrywa się, a aplikacja jest łatwa niezależnie od wielkości zastosowanej pacy.

2. KONSYSTENCJA DOPASOWANA DO POTRZEB

Kleje Geoflex charakteryzują się bardzo szerokim zakresem wody zarobowej, dzięki temu kleje żelowe ATLAS mogą uzyskiwać konsystencję gęstą do stosowania na powierzchniach pionowych zapewniając tym samym brak spływu i konsystencję rozpłyną na powierzchnie poziome uzyskując idealny rozpływ pod płytką, nawet przy MEGA FORMACIE.
Szeroki zakres wody umożliwia dopasowanie konsystencji do indywidualnych preferencji wykonawcy i charakteru prac a w przypadku mniej doświadczonych wykonawców eliminuje ryzyko „przelania” wody.

3. MOŻLIWOŚĆ STOSOWANIA W ZAKRESIE TEMPERATUR od +5°C do +35°C

Warunki atmosferyczne, a w szczególności temperatura panująca podczas aplikacji i w ciągu kilkunastu godzin po niej, mogą znacząco wpływać na proces wiązania produktów opartych na bazie spoiwa cementowego, czego efektem może być nieosiągnięcie deklarowanych parametrów wytrzymałościowych i późniejsze problemy z eksploatacją okładziny. Technologia żelowa zastosowana w klejach ATLAS GEOFLEX daje możliwość wstępnego związania większych ilości wody i stopniowego jej uwalniania co pozwala na bezpieczne aplikowanie produktu na nagrzane podłoża tarasów, balkonów czy loggii, w temperaturze nawet 35°C!

4. KORZYSTNY CZAS OTWARTY I CZAS GOTOWOŚCI DO PRACY

Czas otwarty to maksymalny czas, po naniesieniu kleju, kiedy płytki mogą być osadzone w warstwie kleju, aby uzyskać wymaganą przyczepność. Cecha ta umożliwia nałożenie zaprawy na większą powierzchnię, a następnie osadzanie i wyrównywanie płytek. Akumulowanie wody przez żel krzemianowy to również gwarancja uzyskania deklarowanych parametrów nawet do 30 minut. Klej nawet po dłuższym czasie wciąż jest mokry w dotyku, co pozwala łatwo zamontować okładzinę. Zdolność do akumulowania większych ilości wody niż tradycyjne kleje cementowe zwiększa również gotowość kleju do pracy.

W przypadku klejów Geoflex to 4 godziny od momentu rozrobienia zaprawy. Wydłużony jest również czas korekty, czyli możliwość poprawienia położenia płytki nawet po 30 minutach.

Kleje Geoflex

Kleje Geoflex

© ATLAS

5. UNIWERSALNOŚĆ STOSOWANIA

Kleje żelowe ATLAS Geoflex to zdecydowanie produkty szerokiego zastosowania. Doskonale sprawdzają się na podłożach betonowych, z cegły, pustaków, płyty gipsowo-kartonowej czy OSB. Ważną zaletą jest również możliwość korygowania nierówności powierzchni. Zakres grubości nakładania zaprawy 2-15 mm umożliwia szpachlowanie i klejenie. Niezależnie od formatów i rodzajów płytek, podłoża, zastosowania czy grubości nakładania kleju, po 12 godzinach można wchodzić na okładzinę i ją fugować.

Kleje z rodziny ATLAS Geoflex stanowią rozwiązania, które znacząco podnoszą jakość realizowanych zleceń, a przede wszystkim, wpływają na czas ich realizacji — bez obaw o późniejszą użyteczność powierzchni.

 

Więcej informacji na stronie firmy ATLAS sp.z o.o. w PdD

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery