Pobielona cegła we wnętrzu mieszkalnym

Zdejmowanie starych tynków ze ścian ceglanych to ostatnio dość częsta praktyka. Struktura ściany staje się wówczas dość nieregularna i zróżnicowana kolorystycznie. Charakterystyczne przetarcia wyglądają intrygująco i artystycznie, ale niekiedy wprowadzają chaos do pomieszczenia. Możemy więc ujednolicić aranżację, pobielając ścianę cienką warstwą farby.

Pobielana ściana we wnętrzu

Ściana z białej cegły będąca tłem dla drewnianej półki

© Pexels

Surowo, ale klimatycznie

Efekt jest bardzo ciekawy. Nawiązuje do stylu loftowego, do surowych i wyrazistych przestrzeni starych fabryk i wprowadza do wnętrza niezwykle oryginalny charakter. Cegła we wnętrzu to piękne rozwiązanie zarówno dla wielbicieli stylu rustykalnego, minimalizmu, a także zwolenników ponadczasowej klasyki. Starannie wymurowana i pobielona ściana działowa będzie wprowadzała do wnętrza oryginalny klimat oraz czystość, ale utrzymaną w przyjaznej, ocieplonej optycznie formie.

Pobielana ściana we wnętrzu        Pobielana ściana we wnętrzu

Pobielona ściana z cegieł we wnętrzu

© Pexels

Ściana z cegły, zarówno tej w kolorze naturalnym, jak i pobielanej, często staje się główną ozdobą przestrzeni. Jak we wszystkim, należy jednak zachować umiar i wyeksponować w ten sposób jedynie wybrany fragment ściany. Może być to obudowa kominka, ściana za kanapą w salonie lub jej fragment w jadalni. Pobielana cegła chętnie jest sosowana również jako element aranżacji sypialni. W przedpokoju, który jest niewielki, ściana nie będzie prezentowała wystarczająco efektownie, a poprzez jej strukturę, możemy optycznie pomniejszyć tę przestrzeń.

Pobielana ściana we wnętrzu        Pobielana ściana we wnętrzu

Pobielona ściana ceglana we wnętrzu

© Pexels

Ściana ceglana w łazience

Pobielana ściana będzie też pięknie prezentowała się w łazience, współgrając z jej szklanym i ceramicznym wyposażeniem, ale tutaj musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ściany przed wilgocią. Najlepiej zrobić to stosując różnego rodzaju grunty, specjalne impregnaty do cegły lub farby ceramiczne. Większość preparatów można nanosić w formie natryskowej, co pozwala uniknąć śladów pędzla i równomiernie pokryć powierzchnię. Dobrze jest wcześniej wykonać próbę na niewielkiej powierzchni, ponieważ wiele z preparatów zabezpieczających naniesione dwukrotnie może pozostawiać efekt połysku, albo delikatnie przyciemnić powierzchnię.

Na rynku dostępne są też płytki naśladujące białą cegłę, które można stosować nawet w strefie prysznicowej lub w pobliżu umywalki.

Pobielana ściana we wnętrzu        Pobielana ściana we wnętrzu

Ściana wykonana z białej cegły oraz pobielona cegła we wnętrzu

© Pexels

Opracowanie: Liwia Sus

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery