PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Systemy aluminiowe nowej generacji

28 września '19

Alu Multisystemodawca

ALURON jest jedynym producentem w Polsce, który produkuje systemy aluminiowe do każdego segmentu rynku stolarki okiennej tzn.: PVC-ALU, DREWNO-ALU [kolekcja GEMINI], ALUMINIUM oraz DREWNA. Dlatego uznawany jest w branży jako ALU MULTISYSTEMODAWCA.

Spółka ALURON powstała w 2002 roku i wyznacza trendy na rynku stolarki w Polsce jak i poza jej granicami. Kreowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w branży okiennej, drzwiowej oraz kompleksowych systemów aluminiowych wpłynęło na dynamiczny rozwój firmy. ALURON posiada nowoczesny zakład produkcyjny, w którym park maszynowy oparty jest na energooszczędnych i wydajnych liniach technologicznych, ograniczających negatywny wpływ na środowisko.

Wszystkie systemy znajdujące się pod marką ALURON charakteryzują się nowatorskim designem i estetyką. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie i pozwalają architektom łączyć ze sobą wiele materiałów takich jak: szkło, beton, stal oraz aluminium. Wysokie parametry energooszczędne, komfort użytkowania, więcej naturalnego światła we wnętrzu to rozwiązania, które skierowane są dla szczególnie wymagających i świadomych klientów. Systemy aluminiowe spełniają nieustannie rosnące wymagania stawiane przed obiektami publicznymi oraz mieszkalnymi oraz zapewniają wymagania techniczne, jakościowe, funkcjonalne, które będą stawiane przez Klientów również w przyszłości. Dlatego Inwestorzy, Architekci oraz Producenci stolarki doceniają różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych, materiał, estetykę, funkcjonalność, które podkreślają oryginalne wzornictwo i design budynku w przestrzeni.

Bogata oferta systemów aluminiowych ALURON odpowiada na potrzeby najbardziej wymagającego klienta:

 • ACS 38 - akustyczne ściany działowe,
 • ACS 50 - system okienno-drzwiowy do zabudowy wewnętrznej,
 • AS 52 - system okienno-drzwiowy do zabudowy zewnętrznej,
 • AS 75 - innowacyjny system okienno-drzwiowy,
 • AS 80US - system okienny z ukrytym skrzydłem,
 • AS 75P - system drzwi panelowych,
 • AS 178HS - drzwi podnoszone-przesuwne, w tym z okładzinami całoszklanymi,
 • AF 50, AF 50S, AF 50EI - fasada, w tym wariant silikonowy i przeciwpożarowy,
 • AF 50W - okna odchylne i odstawne równolegle,
 • AF 50R - okna i świetliki dachowe,
 • AS AD - drzwi automatyczne, w tym z okładzinami całoszklanymi,
 • zewnętrzne parapety aluminiowe wraz z aluminiowymi akcesoriami.

ALURON jest firmą odpowiedzialną społecznie i zaangażowaną w pomoc potrzebującym. Od wielu lat wspiera projekty popularyzujące dobro społeczne. ALURON jest jednym z głównych sponsorów PlusLigowego Klubu Siatkarskiego Aluron Virtu CMC Zawiercie, który dostarcza niezapomnianych wrażeń kibicom i mieszkańcom miasta Zawiercia i regionu.

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE