PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Amberwood – inspirowany naturą i historią

07 grudnia '21

Schattdecor to międzynarodowa firma rodzinna, która jest liderem w branży zadrukowanych powierzchni dekoracyjnych. Nasze wzornictwo znaleźć można m.in. na powierzchniach mebli, podłóg laminowanych oraz innych elementach wyposażenia wnętrz.

Dzięki naszej technologii oferujemy produkty, które nie tylko wpisują się w kontekst obowiązujących trendów. Tworzymy także wzornictwo, które pozwala zachować historyczne, naturalne materiały i zinterpretować je na nowo. Przykładem takiego produktu jest dekor Amberwood.

Amberwood na frontach
mebli

Amberwood na frontach mebli

© SCHATTDECOR

Dekor Amberwood

Dekor ten jest swoistym hołdem i nawiązaniem do historycznego miejsca jakim jest Wyspa Spichrzów w Gdańsku. Powstał na bazie materiału pochodzącego z pali fundamentowych dawnych spichlerzy, odzyskanego w ramach rozbiórek starych zabudowań w latach 2013-2015. Odzyskany materiał używany był kilkaset lat temu – między XIII i XVI wiekiem – do wytworzenia pali zanurzonych w wodzie, na których oparty był cały ciężar infrastruktury portowo-przemysłowej.

Oprócz dużego obciążenia, konstrukcja narażona była na bardzo zmienne warunki atmosferyczne i przez lata zanurzona była w wodzie. Czas i specyficzne warunki spowodowały w drewnie nieodwracalne zmiany: gęste usłojenie drewna nabrało niepowtarzalnej wręcz barwy. W procesie rozwoju dekoru Schattdecor współpracował z polską firmą Divadlo.

Amberwood idealnie wkomponuje się we wnętrza w stylu skandynawskim lub japandi. Dekor ten użyty na dużych powierzchniach nie przytłacza, dlatego sprawdzi się zarówno na frontach dużych szaf, jak i na innych zabudowach meblowych. Świetnie odnajdzie się w większości współczesnych wnętrz dzięki szerokiej gamie neutralnych odcieni beży i szarości.

Nagrodzony nagrodą Top Design 2020 Amberwood to niezwykle uniwersalny dekor, który śmiało możemy łączyć zarówno z neutralnymi odcieniami beżu, szarości i czerni, jak i intensywnymi akcentami kolorystycznymi.

Wyłącznym dystrybutorem płyty z dekorem Amberwood jest firma Korner, należący do Schattdecor.

Dekor Amberwood
14-01046-001

Dekor Amberwood 14-01046-001

© SCHATTDECOR

 

Więcej informacji na stronie firmy Schattdecor Sp. z o.o. w portalu PdA

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE