bo design

Pracownia zawiązała swoją działalność w 2012 roku, kiedy to podczas towarzyskiego spotkania 3 architektki wnętrz – Joanna Wybrańska, Milena Całka i Bożena Zaitz postanowiły wspólnie poszukać miejsca do pracy. Po krótkich, acz intensywnych poszukiwaniach, udało się zdobyć lokal w postindustrialnym budynku w centrum Krakowa przy ul. Długiej 72. Dzielenie wspólnej przestrzeni – na początku na zasadach co-workingu – dało pole do myślenia o współpracy bardziej ścisłej.

Okazało się, że doświadczenie wspólnego remontu wynajętej powierzchni i późniejsze konsultowanie pomysłów, wymiana doświadczeń, kontaktów, i po prostu wzajemna pomoc w różnych sytuacjach, poprawia jakość codziennego funkcjonowania na rynku usług. Jednym słowem w grupie siła.


W chwili obecnej PRACOWNIA DŁUGA 72 proponuje wykonanie projektu wnętrz każdej przestrzeni – domu, apartamentu, mieszkania, biura, restauracji, hotelu, sklepu …. Nie boimy się trudnych i wymagających zadań. Oferujemy również możliwość zastępstwa inwestorskiego i wykonanie projektu „pod klucz”.


Z czasem pojawiało się coraz więcej pomysłów na przyszłość, między innymi:
Panel warsztatowy, kilka wykładów w Krakowskich Szkołach Artystycznych na kierunku Szkoła Wnętrz i Przestrzeni oraz Visual Merchandising, pozwoliły odkryć potrzebę pokazania młodym adeptom projektowania wnętrz i dekoratorom, warsztatu pracy architekta wnętrz, co poskutkowało pomysłem zorganizowania weekendowych warsztatów, obejmujących zarówno aspekty dotyczące metodyki pracy, jak i sposobów pracy z klientami.


Produkty


Powstał również pomysł sygnowania swoich projektów sprawdzonych we wcześniejszych realizacjach wspólną marką – są to meble i elementy dekoracyjne wykorzystywane we wnętrzach.


Eventy


Potrzeba wymiany doświadczeń, dyskutowania o designie i trendach, sprawiła, że pracownia długa 72 stała się też przestrzenią cyklicznych spotkań branżowych, umożliwiających przedstawicielom zaprzyjaźnionych firm na spotkanie na gruncie zawodowym w luźnej atmosferze i nierzadko odkrycia nowych możliwości – spotkania z artystami i rzemieślnikami skutkujące późniejszymi ciekawymi realizacjami.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE