Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize
reklama

Automatyka okienna od D+H

06 lutego '20


Fensterbau Frontale to jedno z największych wydarzeń branży okiennej i drzwiowej. Organizowane co dwa lata targi w tym roku przypadają na 18–21 marca 2020 r. Wśród wystawców nie zabraknie D+H z propozycją napędów do różnych systemów fasadowych oraz okien stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

Współczesna architektura stawia na dużą ilość światła w budynkach, a co za tym pokaźne przeszklenia, okna pionowe i świetliki. Otwieranie poszczególnych kwater może być podyktowane wygodą i dbałością o dostęp do świeżego powietrza lub wymogami bezpieczeństwa pożarowego. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z oknami do oddymiania czy naturalnej wentylacji, pogodzenie aspektów technicznych z wymogami architektów jest często największym wyzwaniem. D+H podejmuje je proponując rozwiązania dostosowane do najbardziej ambitnych projektów.

Na stoisku D+H zobaczymy m.in. okno trapezowe. Mimo nietypowej konstrukcji i dużego ciężaru, skrzydło jest podnoszone za pomocą jednego napędu. CDP to siłownik łańcuchowy, który nie tylko poradzi sobie z otwieraniem dużego, ciężkiego skrzydła, ale także dzięki montażowi równoległemu do profilu nie odznacza się na tle całej konstrukcji. Kolejnym ciekawym projektem, który zostanie zaprezentowany podczas Fensterbau, będzie okno rozwierane do wewnątrz wyposażone w napęd CDC i specjalną konsolę montażową pozwalającą na wyjątkowo duże kąty otwarcia, nawet do 60°. Na stoisku D+H zobaczymy także okno aluminiowe z BDT-Advanced, czyli napędem, który uchyla, rygluje i rozwiera skrzydło okienne. Warto zaznaczyć, że BDT-Advanced jest rozwiązaniem stworzonym w Polsce i będzie prezentowany na stolarce wykonanej przez Amberline z wykorzystaniem profili Aluprof.

D+H będzie obecne na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze w dniach 18–21 marca 2020 r. w hali 7 na stoisku 455. W dniach 18–19 marca będzie możliwość spotkania z przedstawicielami D+H Polska.

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE