PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Mnóstwo opcji do wyboru podczas projektowania

28 września '19


Architektura oddaje „ducha czasu”, kształtowana jest przez współczesność, trendy artystyczne i kulturowe, a zatem stoi na skrzyżowaniu tradycji i nowoczesności, ustalonego i postępowego porządku.

Idea projektu i stosowane metody strukturalne, wpływają na percepcję, kreują przesłanie i wywierają wpływ. W tym zakresie widoczne atrybuty architektoniczne wykraczają daleko poza ich znaczenie funkcjonalne, a fasada jest czymś więcej niż zewnętrzną powłoką, ochroną budynku, jest bardziej formą wyrażenia zmysłowej treści, emocji czyli programowego lub pragmatycznego przesłania.

Potrzeby „nieograniczonych opcji”, tak bardzo dziś widoczne w wielu aspektach życia, również wpływają i inspirują nas, jako producenta fasad. Ponadto postęp techniczny i pomysłowość coraz bardziej przełamują bariery i znacznie poszerzyły zakres tego, co jest technicznie możliwe. Wielkoformatowe elementy, niezwykłe i ekstrawaganckie kształty, zakrzywione panele i bagietki o różnych promieniach, różnorodne przekroje płyt i dostępność wielu rozwiązań narożnych, ograniczane są wyłącznie potrzebami budowy, względami transportowymi i logistycznymi.

Tutaj w NBK ciągle nowe pomysły i ambicje architektów zachęcają nas do opracowywania nowych rozwiązań, które owocują niekonwencjonalnymi produktami wprowadzanymi do realizacji innowacyjnych projektów. Nowoczesne wykończenia powierzchni, korowanie, ryflowanie, piaskowanie czy szlifowanie, szkliwienie, specjalne powłoki spiekane czy typu engobe, różnorodne przekroje i wymiary to tylko kilka przykładów naszej bardzo zróżnicowanej oferty, nie wspominając o wachlarzu kolorów obejmującym prawie wszystkie odcienie i efekty metaliczne. Wynikające z tego praktycznie nieograniczone bogactwo opcji projektowych zapewnia, że ceramika elewacyjna jest silnym atrybutem współczesnego świata designu. To bogactwo możliwości jest doskonałym narzędziem do podkreślenia efektu wizualnego i stylu budynku, wzmocnienia wyrazu estetycznego – coraz częściej również wewnątrz budynku, poprzez celowe wykorzystanie kształtów, kolorów i struktury powierzchni, indywidualnie lub w kombinacji ze sobą lub z innymi materiałami.

Bogactwo kształtów i efektów wizualnych wynikające z doświadczenia, wiedzy specjalistycznej i nowoczesnych metod produkcji oznaczają, że opcja wykorzystania naturalnego, organicznego surowca, przy jego wyjątkowej wytrzymałości i długowieczności, uwolniła się od prawie wszystkich ograniczeń.

Zarówno klasyczna jak i nowoczesna, elewacja ceramiczna w oryginalnym, naturalnym stanie lub z efektami 3D – wynik jest zawsze niepowtarzalny: trwały, łatwy w utrzymaniu budynek z własnym charakterem i indywidualnym wyglądem.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE