Neolith Kitchen - Wyjątkowe kuchnie, w których każda chwila cieszy

09 lutego '22

Neolith sprawia, że kuchnia staje się wyjątkowa

Kuchnia to wyjątkowe miejsce, w którym przygotowujemy posiłki i spędzamy czas z bliskimi, a zarazem pomieszczenie, które dostosowuje się do wszelkich potrzeb i dowolnego stylu życia. Dziś kuchenna przestrzeń przechodzi metamorfozę, zajmując centralne miejsce w domowym zaciszu, a jednocześnie zyskując piękno, wszechstronność i praktyczność dzięki zastosowaniu w niej Kamienia Spiekanego Neolith. Ten wyjątkowy, wytrzymały, funkcjonalny, higieniczny i ekologiczny materiał umożliwia projektowanie i aranżację kuchni na miarę XXI wieku.

Dziś kuchenne przestrzenie projektowane są z nawiązaniem do wrażeń i emocji, definiując styl życia mieszkańców domu, ich gusta i preferencje. Mogą to być przytulne pomieszczenia oddziałujące na zmysły, awangardowe, eleganckie, dystyngowane, nowoczesne lub po prostu funkcjonalne. Zawsze jednak są to przestrzenie umożliwiające intensywne przeżywanie emocji, pasji, nadziei, radości… przestrzenie, w których możemy odpoczywać, a nawet wykonywać pracę zdalną.

Kuchnia staje się pomieszczeniem hybrydowym, które coraz częściej łączy się z jadalnią i salonem, tworząc niezakłóconą, dynamiczną, płynną, atrakcyjną i elegancką jedność, do której przyczynia się Neolith zastosowany również poza kuchenną przestrzenią. Powstała w ten sposób aranżacja niezmiennie dostarcza nowych doświadczeń dla zmysłów, uszlachetniając i optycznie powiększając niewielkie przestrzenie oraz dodając monumentalnego charakteru, a zarazem funkcjonalności i estetyki większym pomieszczeniom.

Touch, feel, live„Touch, feel, live” to deklaracja zasad stanowiąca urzeczywistnienie celu i osobowości Neolith, a zarazem określająca różne etapy relacji człowieka z otaczającymi go produktami, wychodząc od tego, co fizyczne i odczuwalne, a kończąc na tym, co najbardziej oddziałuje na wyobraźnię i zmysły.

Kuchnia Neolith

Kuchnia Neolith

© NEOLITH

BLATY KUCHENNE

Nowy wymiar

Blaty Neolith zapewniają nowe doświadczenia w kuchennej przestrzeni. Teraz przygotowywanie żywności, gotowanie, sprzątanie i porządkowanie zyskują całkowicie nowy wymiar. Praca z Neolith to coś nowego. Wszystko staje się bardziej kreatywne, a przy tym czystsze i bardziej higieniczne.

Doskonała wytrzymałość i ultrahigieniczne właściwości materiału łączą się z obszerną gamą wariantów grubości, tekstur i kolorów, umożliwiając tworzenie nieznanych dotąd kompozycji.

Oprócz piękna i ponadczasowej estetyki materiał zapewnia również swobodę ruchu: wszystko pozostaje na swoim miejscu, w zasięgu ręki, w otoczeniu wyróżniającym się ze względu na głębokie, wyraziste piękno. To właśnie dlatego blaty kuchenne Neolith są wykorzystywane w restauracjach i domach na całym świecie, zachęcając do rozkoszowania się kuchennym wnętrzem i każdą spędzaną w nim chwilą.

Kuchnia Neolith        Kuchnia Neolith

Kuchnia Neolith

© NEOLITH

Ekologia z myślą o zdrowiu

Styl życia na miarę XXI wieku wymaga kuchni solidnej, otwartej, uporządkowanej, ułatwiającej poruszanie się po jej wnętrzu, łatwej do czyszczenia, funkcjonalnej, a zarazem atrakcyjnej… ponieważ jej celem jest dostarczenie domownikom nowych, pozytywnych doświadczeń.

Powierzchnie Neolith pomagają utrzymać ład i czystość podczas przygotowywania posiłków. Dzięki twardości materiału można na nim pracować bez obaw o zarysowania, plamy czy uszkodzenia. Gwarantuje on również zachowanie higieny podczas wszystkich wykonywanych czynności, zapobiegając zanieczyszczeniu żywności. Skład materiału zapewnia jego odporność na większość środków chemicznych i umożliwia odkażanie nawet za pomocą najsilniejszych środków czyszczących bez uszkodzenia powierzchni.

Autorska technologia NeolEAT opracowana przez Neolith otwiera nowy rozdział pod względem zachowania higieny w kuchni, ponieważ materiał posiada ochronną powłokę przyczyniającą się do zapewnienia higieny żywności nawet w przypadku najbardziej wymagających zastosowań, co zapobiega namnażaniu groźnych bakterii, takich jak Listeria monocytogenes i Salmonella, zwykle kojarzonych z higieną żywności.

Kuchnia Neolith

Kuchnia Neolith

© NEOLITH

Powierzchnie z sercem stworzone do użytkowania

„Najlepszym aspektem tworzenia jest możliwość przeżycia tego w praktyce”, zapewniając wyjątkowe przestrzenie, inspirując nowatorskie rozwiązania do wnętrz i powierzchni zewnętrznych, funkcjonalne i ekologiczne, dostarczające wielu niezapomnianych doświadczeń.
Neolith oferuje produkty z sercem, odważne, zaangażowane, kreatywne, inspirujące dążenia użytkowników, a zarazem wychodzące naprzeciw ich aspiracjom. Jest to przyjazna, zaangażowana i innowacyjna, oryginalna marka wyznaczająca trendy. Marka z sercem, która każdego dnia inspiruje i pasjonuje architektów, projektantów, twórców kulinarnych kreacji, użytkowników… na całym świecie.

Troska o naszą planetę

Neolith to rewolucyjna powierzchnia, w 100% naturalna i innowacyjna, a teraz dostępna w nowym, jeszcze bardziej ekologicznym składzie 90R. Oznaczenie to identyfikuje modele posiadające w swym składzie nawet 90% surowców pochodzących z recyklingu (dla porównania dziś jest to 48%).

Nowy skład posiada gwarancję i oznaczenia jakościowe Neolith, zachowując doskonałe właściwości techniczne i łącząc je z awangardowym wzornictwem. Ponadto cały proces produkcji charakteryzuje się wysoką wydajnością i jest prowadzony w warunkach carbon neutral.

Kuchnia Neolith        Kuchnia Neolith

Kuchnia Neolith

© NEOLITH

ZLEWOZMYWAKI KUCHENNE

Minimalistyczne i funkcjonalne piękno

Teraz zlewozmywaki Neolith przechodzą metamorfozę, zwiększając wachlarz pełnionych funkcji. Stają się głównym elementem wnętrza, wyróżniając się ze względu na nieskazitelnie czyste linie. Dzięki integracji z blatem kuchennym, co eliminuje wszelkie połączenia, zlewozmywak zachowuje nienaganny wygląd przez wiele lat. W efekcie powstaje jednolita i harmonijna, a zarazem funkcjonalna i praktyczna przestrzeń.

Kolekcje wyznaczające trendy

Powierzchnie Neolith, ich tekstury, modele i wersje kolorystyczne wyznaczają nowe trendy w kuchennym wnętrzu, dostarczając nowych, dotąd niewyobrażalnych możliwości. Są to powierzchnie zapewniające piękno, wszechstronność i dobre samopoczucie każdego dnia, niezmiennie zachowując nienaganny wygląd.

Czerpiąc inspirację z naturalnych materiałów, takimi jak marmur, kamień, metale i drewno, wachlarz dostępnych wersji kolorystycznych umożliwia szeroki wybór, od nieskazitelnej bieli po najgłębszą czerń. Jest to obszerna gama obejmująca modele pokryte żyłkami, stonowane kolory tworzące atmosferę harmonii, ciepła i dobrego samopoczucia, którą można osiągnąć dzięki zastosowaniu drewna, czy też metaliczny, nowoczesny efekt zapewniający odważne, zdecydowane i niezmienne piękno. Kolekcja jest stale rozbudowywana, łącząc modele wpisujące się w najnowsze trendy z ponadczasowymi propozycjami.

Kuchnia Neolith   Kuchnia Neolith

Kuchnia Neolith

© NEOLITH

Innowacyjne tekstury

Gama wykończeń Neolith dodaje osobowości, wszechstronności i piękna każdej powierzchni. Są to wykończenia wyjątkowe, innowacyjne i ponadczasowe, wśród których znaleźć można zarówno naturalne efekty, jak i metaliczny połysk. Szorstkie tekstury oddziałujące na zmysły, perfekcyjnie wypolerowane materiały, naturalne wypukłości… Wśród tego zróżnicowanego wachlarza każdy znajdzie powierzchnię, która pomoże mu zinterpretować własny styl w kuchni, aby każdego dnia dostarczała wyjątkowych doświadczeń zarówno wtedy, gdy korzystamy z niej w samotności, jak i gdy dzielimy ją z rodziną lub przyjaciółmi.

Naturalne przestrzenie pełne ciepła

2022 powinien być rokiem, w którym wrócimy do przytulania się, pocałunków i spotkań. Pomoże w tym Neolith, przyczyniając się do stworzenia przestrzeni, w których każda spędzona chwila będzie powodem do radości. Wszak nic nie miałoby sensu bez obecności drugiego człowieka, namacalnej, odczuwalnej, pozostawiającej swój ślad… i przypominającej nam, że te pomieszczenia są po to, aby przebywać w nich razem.

 

Więcej informacji na stronie firmy NEOLITH POLSKA w portalu PdA.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE