Prezent niespodzianka dla prenumeratorów!

 

E-wydanie miesięcznika Architektura & Biznes.

 

„Zielony to więcej niż kolor. To filozofia”
— takie hasło pojawiło się na opakowaniach i produktach Benettona jakiś czas temu. Ale znamy też zielone technologie, zielone dachy, zielone miasta, zieloną architekturę — jakby wszystko obecnie chciało pretendować do bycia „zielonym”. Kolejna moda czy coś więcej?

To, że chcemy żyć w otoczeniu zieleni i w zdrowym, przyjaznym środowisku, jest oczywiste. Ale co to właściwie znaczy? Co rozumiemy pod tym pojęciem? Wreszcie, jakie jest zielone miasto z hasła przewodniego niniejszego numeru?

Zielone, zdrowe miasta opierają swój rozwój na redukcji emisji dwutlenku węgla, wydajnym systemie energetycznym, inteligentnym zarządzaniu odpadami, wygodnym transporcie publicznym, przyjaznych przestrzeniach miejskich, czystym powietrzu, odpowiedzialnym zarządzaniu zasobami naturalnymi, zrównoważonym rozwoju. To długofalowe, kompleksowe działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Takie rzeczy dzieją się już w Skandynawii, Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. W Polsce, niestety, wiele jest jeszcze w tym temacie do zrobienia.

Małgorzata Tomczak
redaktorka naczelna A&B

 

 A&B 10/2019
 

Wystarczy skorzystać z linku poniżej, by pobrać bezpłatnie
e-wydanie A&B 10'19.

 

e-wydanie A&B 10'19

[prezent dostępny od 1-31 XII'2019]

POBIERZ

 

 

Aby to zrobić

Wystarczy rozpocząć składanie zamówienia na bezpłatne e-wydanie za pomocą przycisku powyżej, logując się w trakcie na własne konto.
Konto w portalu A&B jest Twoim archiwum online materiałów, które będziesz chciał od nas pobierać.

 

A&B

 

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE