PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Precyzyjne wykończenie i doskonała estetyka

29 marca '19

Wanna Viu

Wolnostojąca wanna Viu zaprojektowana przez Sieger Design z przyciągającym uwagę industrialnym stelażem. Widoczna jest metalowa rama z profilem w kształcie litery V, która występuje w kolorze szampan mat lub czarny mat, jako kontrast do białego akrylu o wysokim połysku. Rama podtrzymuje wolnostojącą wannę w dwóch rozmiarach: 160x80 cm i 180x80 cm. Oglądana z góry tworzy dokładny prostokąt, z ergonomicznym i organicznym wnętrzem. Precyzyjne wykończenie i doskonała estetyka, jak również subtelnie zintegrowany odpływ, podkreślają wyrafinowaną konstrukcję.

Umywalki nablatowe z wąskim rantem
z serii Happy D2 Plus 

Projekt: Sieger Design. Dostępne w trzech szerokościach (od 40 cm do 60 cm), z których dwie mają półkę na baterię. Dzięki nowym wariantom kolorystycznym w wersji antracytowy mat lub z dwukolorowym kontrastem, z błyszczącą bielą w środku i antracytowym matem na zewnątrz podkreślą indywidualny charakter każdego pomieszczenia łazienkowego. Spójna koncepcja kolorystyczna Happy D.2 Plus obejmuje również miski toaletowe i bidety, a wnętrze toalet wykończone jest dla optymalnej higieny błyszczącym antracytem. Wszystkie ceramiczne elementy są również dostępne w błyszczącym białym kolorze.

Nowa seria brodzików Tempano

Idealnie gładkie, wygodne i łatwe w montażu, pozostają w harmonii ze współczesnymi trendami łazienkowymi. Dla większego komfortu użytkowania, odpływ został ukryty z boku pod dopasowaną pokrywą, ale jednocześnie jest dostępny i łatwy w czyszczeniu. Brodziki Tempano wykonane zostały z akrylu. Opcjonalnie dostępne są również z powłoką „antypoślizgową. Brodzik może być montowany na równi z podłogą, częściowo wpuszczony w podłogę lub na podłodze, w zależności od czynników strukturalnych i osobistych preferencji. Występuje w 27 różnych rozmiarach stanowi idealne rozwiązanie do każdego projektu wykończenia i renowacji łazienki.

Nowa elektroniczna bateria D1e

Powstała we współpracy z Matteo Thunem i Antonio Rodriguezem. Dzięki wyraźnym konturom i idealnie gładkim powierzchniom w wersji chrom lub czarny mat stanowi niepowtarzalny element w łazience. Płaskie pokrętło ze zintegrowanym, kolorowym pierścieniem LED jest proste i intuicyjne w obsłudze. Delikatne stuknięcie aktywuje lub zatrzymuje przepływ wody, a obrót w lewo lub w prawo powoduje zmianę temperatury wody z zimnej na ciepłą. Dzięki wyświetlaczowi w kolorach od niebieskiego do czerwonego, pierścień LED zapewnia również wizualną informację zwrotną. Za pomocą funkcji szybkiego dostępu można indywidualnie zapisać i aktywować aż trzy wartości temperatury. Elektroniczny termostat zintegrowany z jednostką sterującą reaguje na każdą zmianę zimnego i ciepłego przepływu wody, dzięki czemu wymagana temperatura jest automatycznie dostosowywana i utrzymywana na stałym poziomie. Dodatkowo ochrona przed oparzeniem jest fabrycznie ustawiona na 38 stopni Celsjusza.

D.1e oferuje szereg ustawień wstępnych, które można łatwo i indywidualnie skonfigurować, takich jak ograniczenie temperatury, maksymalny czas przepływu wody, odstęp między kolejnym myciem, dezynfekcja termiczna, dobór koloru do oświetlenia otoczenia na podświetlanym pierścieniu LED. 

Deska sedesowa SensoWash® Starck f Plus
i SensoWash® Starck f Lite

Deska sedesowa projektu Philippe Starcka z funkcją mycia w wersji SensoWash® Starck f Plus i SensoWash® Starck f Lite. Cała technologia jest umieszczona w ceramicznej obudowie a płaska deska o wysokości zaledwie 40 mm i znajdująca się za nią biała pokrywa tworzą idealną całość. Sterowanie odbywa się za pomocą innowacyjnego, płaskiego pilota o eleganckim wyglądzie. Komfort został zagwarantowany dzięki technicznym elementom wykończeniowym, takim jak czujnik ruchu, który umożliwia automatyczne otwieranie pokrywy przez identyfikator użytkownika, a także szeroki zakres opcji ustawień podgrzewania siedziska, intensywności strumienia wody i regulacji temperatury suszenia. Funkcją spłukiwania i systemem usuwania nieprzyjemnych zapachów można sterować za pomocą aplikacji lub standardowo za pomocą pilota. Dzięki nowej technologii Rimless® oraz zoptymalizowanej geometrii miski i syfonu, SensoWash® Starck f zapewnia optymalny przepływ wody oraz doskonałe wyniki spłukiwania. HygieneGlaze® 2.0, który zabija 99,999% bakterii w stosunkowo krótkim czasie, gwarantuje optymalny standard higieny. Nowa deska sedesowa z funkcją mycia idealnie pasuje do całej gamy produktów Duravit.

 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE