PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

AimS® linia zrównoważonych produktów Sto

28 listopada '21

Dla uzyskania neutralności klimatycznej w 2050 roku, już dziś musimy planować nowe budynki oraz odnawiać stare, uwzględniając coraz ostrzejsze normy dotyczące trwałości, parametrów izolacyjnych oraz składu materiałów budowlanych i wykończeniowych.

AimS® Linia najbardziej zrównoważonych produktów Sto

70% klientów w swoich wyborach kieruje się tym, czy marka lub produkt wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju. Dotychczas architekt lub wykonawca musiał wybierać pomiędzy ekologicznością materiałów a parametrami gotowego budynku. Dzięki Sto już nie musi.

 Produkty linii AimS® to połączenie ekologii i doskonałych parametrów użytkowych

Produkty linii AimS® to połączenie ekologii i doskonałych parametrów użytkowych

© STO

EKOLOGIA TO NIE MODA, A KONIECZNOŚĆ

Już ponad 300 lat temu myśliciele tacy jak Hans Carl von Carlowitz byli świadomi tego, że postęp techniczny napotka w końcu barierę nie do pokonania – wyczerpanie naturalnych zasobów. Wtedy też pojawiło się pojęcie zrównoważonego rozwoju: na początku dotyczyło jedynie leśnictwa „Nie wycinaj więcej drzew, niż może odrosnąć.”, a dziś to pojęcie jest uniwersalne – nie wolno spożywać więcej, niż może być uzupełnione, zregenerowane, dostarczone ponownie w przyszłości. Idea stała się koniecznością.

Produkty jutra dostępne już dziś!

Produkty jutra dostępne już dziś!

© STO

STO ROZUMIE WYZWANIA

Projekt Zielonego Ładu zakłada neutralność klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku. Oznacza to, że już dziś planując nowe budynki oraz odnawiając stare, trzeba uwzględniać coraz ostrzejsze normy dotyczące trwałości, parametrów izolacyjnych oraz składu materiałów budowlanych i wykończeniowych. Szczególna odpowiedzialność spoczywa więc na technologicznych liderach rynku. Sto sprostało temu wyzwaniu tworząc linię produktów AimS®.

Innowacyjne produkty elewacyjne Sto wpływają na redukcję emisji CO2

Innowacyjne produkty elewacyjne Sto wpływają na redukcję emisji CO2

© STO

ODNAWIALNA BAZA

Już dziś produkty elewacyjne linii AimS® oparte są w znacznym stopniu na naturalnym surowcu — oleju sosnowym z kory drzew iglastych. Spoiwo produktów elewacyjnych, dotąd wytwarzane z ropopochodnych olejów mineralnych, tu aż w 30% oparte jest na znanym ze swoich leczniczych właściwości surowcu. Olejki eteryczne zawarte w oleju sosnowym co prawda ulatniają się w ciągu kilku dni, ale jego charakterystyczny zapach na świeżo położonej elewacji jest najlepszym świadectwem naturalnego pochodzenia. Oczywiście poza odpowiednimi certyfikatami, które Sto posiada jako jedyny wytwórca na rynku.

Spoiwo produktów linii AimS® aż w 30% oparte jest na naturalnym surowcu

Spoiwo produktów linii AimS® aż w 30% oparte jest na naturalnym surowcu

© STO

JAKOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

Klienci branży budowlanej – deweloperzy, najemcy i klienci indywidualni w coraz większym stopniu zainteresowani są budynkami certyfikowanymi. Najprostszą drogą do zaspokojenia ich potrzeb jest użycie materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych o potwierdzonych właściwościach: zarówno parametrach, jak i pochodzeniu. Produkty z linii AimS® gwarantują takie połączenie. Chcesz budować świadomie – sięgnij po rozwiązania Sto: technologię jutra dostępną już dziś.

Oferta Sto to odpowiedź na wyzwania zrównoważonego budownictwa

Oferta Sto to odpowiedź na wyzwania zrównoważonego budownictwa

© STO

 

Więcej informacji na stronie firmy Sto sp. z o.o. w portalu PdA.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE