PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Bezpiecznie ciepło z natury

25 stycznia '19


Wełna mineralna z powodzeniem służy jako izolacja termiczna, akustyczna oraz ochrona przed ogniem a ze względu na swoją strukturę wykorzystuje się ją do ocieplania nawet bardzo złożonych detali architektonicznych.

Efektywne ogrzewanie domu – ocieplanie wełną mineralną od wewnątrz

Wełna mineralna cechuje się przede wszystkim wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, akustycznymi i ppoż. Współczynnik przewodzenia ciepła materiału określanego lambdą (λ), w przypadku wełny mineralnej jest niezwykle korzystny i może wynosić pomiędzy 0,035 W/mK a 0,041 W/mK. Niska przenikalność cieplna włókien skalnych minimalizuje przepływ ciepła pomiędzy ciepłą a chłodną stroną konstrukcji budowlanej. Dzięki temu zapewnione jest efektywne ogrzanie domu a inwestor płaci mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Izolacja akustyczna w domu – wyciszenie wełną mineralną

Izolacyjność akustyczna to ogólna zdolność konstrukcyjnych części budynku do zapobiegania przenoszeniu się dźwięków z zewnątrz do wnętrza budynku oraz pomiędzy sąsiednimi pomieszczeniami. Jeżeli przegroda wykazuje niską izolacyjność akustyczną, wymaga dodatkowej izolacji – najlepiej wyciszenia wełną mineralną. Dzięki włóknistej strukturze, która pochłania fale dźwiękowe, wełna pozwala stworzyć komfortowe dźwiękochłonne środowisko zapewniając idealne warunki mieszkalne.

Termoizolacja wełną a odporność na ogień

Wełna mineralna produkowana jest z naturalnych, niepalnych komponentów. Dzięki temu utrzymuje swoje właściwości fizyczno-mechaniczne nawet w temperaturze +700°C, gwarantując tym samym spełnienie najwyższych wymagań bezpieczeństwa pożarowego. Wełna mineralna ISOROC posiada najwyższą klasę niepalności A1 – nie rozprzestrzenia płomienia i może działać jako zapora ogniowa przez około dwie godziny. W przypadku wybuchu pożaru w budynku ocieplonym wełną mineralną użytkownicy mają czas na bezpieczną ewakuację.

Ocieplanie domu wełną mineralną ISOROC

ISOROC Polska S.A. jest przedsiębiorstwem oferującym płyty z wełny mineralnej powstające na bazie naturalnych komponentów. Produkt końcowy jest produktem ekologicznym, powstaje bowiem w wyniku stopienia skał, takich jak bazalt i gabro. Płyty z wełny mineralnej są bezpieczne dla człowieka oraz środowiska – stwarzają zdrowe warunki wewnątrz budynku, obniżając jednocześnie niekorzystny wpływ na otaczające nas środowisko. Wełna mineralna jest materiałem odpornym biologicznie – na jej powierzchni i wewnątrz nie tworzą się siedliska pleśni, grzybów i bakterii. Tę właściwość materiału powinni wziąć pod uwagę szczególnie inwestorzy, którym zależy na zapewnieniu odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzach dla wyjątkowych mieszkańców np. alergików. Płyty z wełny mineralnej ISOROC można stosować na całym budynku – od dachu aż po piwnicę i garaż.

Więcej o produktach z wełny mineralnej dowiecie się Państwo na: www.isoroc.pl

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE