PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Trwałość skały, niepalność i elastyczność

25 stycznia '19


Zewnętrzne okładziny elewacyjne Rockpanel można stosować w projektach budynków wszelkich kształtów i wielkości. Unikalne właściwości płyt powodują, że są one idealnym rozwiązaniem dla kreatywnych architektów. Zachwycą też właścicieli budynków, którzy docenią łatwość konserwacji i trwałość zastosowanego rozwiązania.

Rockpanel Stones – trwałość skały,
niepalność i elastyczność

Jak zachować piękno na lata, a jednocześnie stworzyć projekt, który idealnie wkomponuje się w otoczenie i zachwyci naturalnością? Płyty elewacyjne Rockpanel Stones to wybór dla tych, którzy cenią surowość natury, a jednocześnie mają odwagę, by łączyć prostotę z tym, co nowoczesne. Jeśli w projekcie liczy się urok detalu i jego najlepsza jakość, Rockpanel Stones spełnia te wymagania, oferując jeszcze więcej – trwałość skały, niepalność i elastyczność. Płyty są wytwarzane ze sprasowanych włókien skalnych wykonanych z bazaltu – odnawialnej i łatwo dostępnej skały wulkanicznej oraz organicznego lepiszcza.

Materiały przyjazne środowisku

Płyty Rockpanel Stones są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przyjazne dla środowiska – w projektowaniu nowoczesnych budynków te cechy mają dziś kluczowe znaczenie. Architekci biorą pod uwagę nie tylko aspekty związane z efektywnością energetyczną budynku, jakością środowiska wewnętrznego czy zrównoważoną lokalizacją, ale i doborem materiałów budowlanych mających dobry wpływ na środowisko naturalne. Produkty Rockpanel Stones spełniają to kryterium, dlatego są cenione przez architektów tworzących i promujących „zielone budynki”, przyjazne dla człowieka i natury.

Wyjątkowa kolekcja

Wygląd, kolor, wykończenie – to trzy cechy, które decydują o sile zastosowanych w obiekcie materiałów elewacyjnych i wrażeniu estetycznym, jakie pozostawiają dobrze wkomponowane akcenty. Płyty Rockpanel Stones są jednostronnie pokryte czterema warstwami wysokiej jakości powłok malarskich na bazie wody, a także standardowo pokryte dodatkową powłoką ochronną ProtectPlus. W doborze kolorystycznym można puścić wodze fantazji. Bogata kolekcja obejmuje trzy kategorie: Mineral, Basalt i Concrete – wszystkie zaskakują szlachetnością faktur. Mogą być stosowanie nie tylko jako okładziny elewacyjne, ale również jako obicie podsufitki czy sufitów zewnętrznych.

Trwałość ma znaczenie

Ważnym aspektem, na który zwracają uwagę projektanci, jest trwałość materiałów okładzinowych – w końcu powstające obiekty mają być nie tylko estetyczne, ale i powinny jak najdłużej zachować pierwotną świeżość. Płyty Rockpanel Stones są samoczyszczące i odporne na zmiany wilgotności i temperatury, a także na działanie promieniowania UV. Okładziny elewacyjne Rockpanel to marka Grupy ROCKWOOL, producenta wełny skalnej.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE