PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Światowy dostawca systemów aluminiowych dla budownictwa

25 stycznia '19


Reynaers Aluminium to doświadczony i sprawdzony, światowy producent innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych, dedykowanych do wytwarzania: ścian osłonowych, okien, drzwi, systemów przesuwnych, a także osłon przeciwsłonecznych. Wszystkie oferowane przez firmę Reynaers rozwiązania mają na celu podnoszenie walorów architektonicznych budynków oraz udoskonalanie panujących w nich warunków pracy i życia.

MasterLine 8 – Nowa generacja innowacyjnych rozwiązań okiennych

System zmieniający dotychczasowe podejście do rozwiązań okienno-drzwiowych na bazie aluminium, które zakładało, iż wzrost izolacyjności termicznej musi skutkować wzrostem głębokości zabudowy okien i drzwi. MasterLine 8 gwarantuje niezmienną głębokość zabudowy bez względu na Uf projektowanego rozwiązania. Co więcej, pozwala na dowolną kombinację układu rama skrzydło, pozwalając architektom na swobodny dobór stylu okien i drzwi, również bez wpływu na parametry techniczne wybranego rozwiązania. Izolacyjności termiczna okien może sięgać poziomu Uw = 0,82 W/m2K.

MasterLine 10 – System okienny do budynków energooszczędnych

Rozszerzenie platformy MasterLine. Jest to system o najwyższych parametrach termicznych i wyjątkowych możliwościach. Profile MasterLine 10 zaprojektowano specjalnie z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym. W najlepszej kombinacji profili z przeszkleniem Uw wynosi zaledwie 0,67 W/m2K. MasterLine 10 ma jednocześnie wszystkie zalety MasterLine 8, w tym wąskie, nieograniczające widoku profile. W obrębie systemu dostępne są trzy warianty wzornicze.

SL38 – Światło, elegancja i komfort

Nowoczesna wersja znanego CS38SL. System SL38 posiada wysoką izolacyjność i funkcjonalność profili. Idealny dla użytkowników szukających rozwiązań nawiązujących do okien stalowych. SL38 zachowuje elegancki, smukły kształt profili o minimalnej wysokość 71,6 mm dla złożenia ramy i skrzydła. Szczególnie polecany jest do renowacji zabytkowych budynków, gdzie konieczne jest zachowanie ich unikatowego stylu.

Ściany osłonowe – bogata oferta nowoczesnych systemów fasadowych

CW 50. System do wykonywania ścian osłonowych, połaci dachowych i konstrukcji przestrzennych, dający nieograniczoną swobodę tworzenia. Dzięki smukłym 50-mm profilom nośnym pozwala na maksymalny dostęp światła do wnętrza pomieszczenia. Występuje w wielu wariantach estetycznych. Zawiera m.in. rozwiązanie o podwyższonej izolacyjności termicznej, z listwą maskującą lub szkleniem strukturalnym, jak również eliminujące ograniczenia w podziałach pól w ścianie osłonowej (Multilevel) oraz umożliwiające wykonywanie fasady z tego samego profilu nośnego - pionowego i poziomego (CW 50-TT).

Nowe materiały izolacyjne pozwalają na uzyskanie przekroju o współczynniku Uf=0,56 W/m2K, jak również ułatwiają ich montaż. Nowy profil listwy dociskowej dla wypukłych narożników o kącie 90° pozwala na zamocowanie klasycznej szyby zespolonej, wyprodukowanej bez stepowania, o grubości do 60 mm. Do rozwiązań CW 50 wprowadzono wariant mocowania przeszkleń z użyciem elementów stosowanych punktowo, co ułatwia montaż przeszkleń dwukomorowych.

Odpowiadając na obecne trendy rynkowe wykonywania konstrukcji z użyciem coraz większych i cięższych przeszkleń, wprowadzono nowe podpórki pod przeszklenie, typu „T”, z żebrowaną konstrukcją elementu poziomego. Umożliwiają one zastosowanie w fasadzie CW 50 przeszkleń o wadze do 700 kg przy zakresie ich grubości do 61 mm.

CW 65-EF – system fasady elementowej umożliwiający wykonanie całej prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym, dzięki czemu montaż konstrukcji na budynku odbywa się znacznie łatwiej i szybciej. Odpowiedni do zabudowy wysokich budynków. Dostępny w wariancie z listwą maskującą oraz ze szkleniem strukturalnym.

Systemy przesuwne i harmonijkowe

HI-Finity. Dzięki systemowi Hi-Finity użytkownik może cieszyć się nieograniczonym widokiem oraz efektywnym rozwiązaniem systemowym. Ościeżnica jest montowana w ścianie dzięki czemu widoczne profile aluminiowe zostały ograniczone do minimum. W systemie dostępnych jest wiele konfiguracji otwieranych ręcznie bądź automatycznie. Maksymalna waga skrzydła przesuwnego wynosi aż 750 kg. Pomimo dużych rozmiarów doskonale utrzymują temperaturę wnętrza dając poczucie ciepła i komfortu. System Hi-Finity jest energooszczędny i elegancki, dlatego świetnie sprawdza się w nowoczesnym, niskoenergetycznym budownictwie.

CP 130/-LS to termoizolowany system przesuwny i podnoszono-przesuwny, który spełnia najwyższe standardy izolacyjności, stabilności i bezpieczeństwa. System CP 130 jest dostępny w różnych wariantach otwierania, a model z obniżonym progiem stanowi rozwiązanie poprawiające dostępność budynków. Umożliwia konstruowanie drzwi przesuwnych, o maksymalnej wadze skrzydeł wynoszącej 300 kg.

CP 155/-LS to izolowany system przesuwny i podnoszono-przesuwny, umożliwiający tworzenie dużych powierzchni szklanych, które umożliwiają zastosowanie szkła zespolonego o grubości do 61 mm i maksymalnym ciężarze skrzydła do 400 kg. Możliwość łączenia z systemami okienno-drzwiowymi Reynaers. Dostępne jest również rozwiązanie „kieszeniowe” umożliwiające ukrycie skrzydeł w ścianie.

CF 77. Nowoczesne rozwiązanie drzwi składanych (harmonijkowych). System ten umożliwia połączenie wnętrza pomieszczenia ze światem zewnętrznym zajmując przy tym małą przestrzeń. Dostępny w dwóch stylach estetycznych i wielu konfiguracjach otwierania (maks. 8 skrzydeł).

Ogrody zimowe

CR 120. Jest to kompletny termoizolowany system umożliwiający wykonanie przeszklonego dachu ogrodu zimowego lub oranżerii. W systemie przewidziano również profil rynny umożliwiający odprowadzenie wody opadowej. System jest kompatybilny z szeregiem systemów okiennych, przesuwnych i harmonijkowych, stanowiących wypełnienia pionowe konstrukcji oraz z elementami towarzyszącymi: oknem dachowym czy wentylacją nawiewnikiem Ventalis.

Nasi eksperci chętnie udzielą odpowiedzi i wsparcia technicznego oraz udostępnią szczegółową dokumentację techniczną w celu potwierdzenia właściwości użytkowych produktów.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE