PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Obniż koszty ogrzewania budynków za pomocą wełny

28 września '19


Rozwój wiedzy naukowej i technologii sprawia, że możemy tworzyć produkty dla budownictwa, których skuteczność jest zdecydowanie wyższa niż tych używanych dotychczas. Dzięki ich zastosowaniu możemy znacznie obniżyć koszty ogrzewania budynków i zwiększyć komfort ludzi w nich przebywających. Jednym z takich nowoczesnych materiałów przeznaczonych do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej jest asortyment marki ISOROC.

Izolacyjność cieplna

Wysokie właściwości termoizolacyjne produktów marki ISOROC zapewnia porowata struktura wełny mineralnej będąca izolatorem ciepła. Pozwala to na zminimalizowanie strat ciepła przegrody budowlanej a tym samym zmniejszenie zużycia energii.

Wysoka ognioodporność

Wełna mineralna marki Isoroc produkowana jest z naturalnych, niepalnych komponentów. Dzięki temu utrzymuje swoje właściwości fizyczno-mechaniczne w temperaturach powyżej +1000°C, gwarantując tym samym spełnienie najwyższych wymagań bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wszystkie produkty posiadają najwyższą klasę ogniową A1 – nie rozprzestrzeniają płomieni i stanowią zaporę ogniową.

Wysoki stopień hydrofobowości

Wilgoć jest jednym z czynników, które niszczą lub obniżają jakość konstrukcji budowlanych. Produkty z wełny mineralnej ISOROC są produkowane z użyciem specjalnych dodatków hydrofobowych, które zapobiegają przenikaniu wilgoci do struktury materiału, a tym samym zwiększają stabilność właściwości termicznej izolacji.

Izolacja akustyczna

Ze względu na włóknistą strukturę produkty z wełny mineralnej posiadają wysoką izolacyjność akustyczną. Wełna mineralna pozwala stworzyć komfortowe, dźwiękochłonne środowisko zapewniające idealne warunki mieszkalne.

Wpływ na środowisko

Produkty marki ISOROC powstają z naturalnych komponentów i są bezpieczne dla użytkowników oraz mają neutralny wpływ na środowisko. Montaż i eksploatacja przyjaznych środowisku materiałów termoizolacyjnych ISOROC przyczynia się do tworzenia korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach, a także ich wysokiej wydajności – oszczędności energii, a tym samym zachowania ekologii środowiska.

Wełna dla Ciebie

Wełna mineralna marki ISOROC dostępna jest w szerokim wachlarzu asortymentów. Zarówno w formie płyt jak i lameli. Pozwala to na zapewnienie poprawy efektywności energetycznej i akustycznej budynków od piwnicy aż po dach. Budując czy termomodernizując swój dom warto wziąć pod uwagę produkty, które kompleksowo rozwiążą problem oszczędzania energii.

Więcej o produktach marki ISOROC znajdziesz na stronie www.isoroc.pl

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE