PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Hotelowe systemy elektroinstalacyjne

11 kwietnia '19

Gira System 3000

System 3000 firmy Gira to najwyższy poziom elastyczności i komfortu w dziedzinie zaawansowanego sterowania oświetleniem i żaluzjami. Prosta wymiana zwykłych włączników oświetlenia, bez ingerencji w instalację elektryczną, na klawisze systemowe umożliwia ogromne zwiększenie wygody użytkowania. Sterowanie funkcjami pokoju staje się niezmiernie wygodne. W aplikacji mamy możliwość przypisania ikon dla poszczególnych funkcji. Funkcja timer, umożliwi np. automatyczne podnoszenie i opuszczanie żaluzji o określonych porach dnia. Połączenie z systemowymi czujkami ruchu znacznie upraszcza załączanie światła po wejściu do pokoju. Dzięki aplikacji na telefon lub tablet możliwe jest zaprogramowanie i sterowanie systemem w niezwykle szybki i intuicyjny sposób.

Gira ładowarka USB

Dzisiejsze urządzenia mobilne są coraz bardziej prądożerne, a co gorsze nosimy ich ze sobą coraz więcej, telefony, słuchawki, smartwatch’e, tablety… Po powrocie do hotelu rozpoczyna się poszukiwanie wolnych gniazdek, w które wpinamy coraz więcej różnorakich ładowarek, a można prościej. Dzięki podwójnej ładowarce podtynkowej firmy Gira wpinamy w ścianę wyłącznie odpowiednie kable i podpinamy nasze urządzenia. Co więcej w najnowszej wersji ładowarka ścienna ładuje nasze urządzenia prądem o maksymalnym natężeniu 3.0A co zapewni szybkie ładowanie nawet najbardziej wymagających urządzeń.

Gira Plug & Light

System Plug&Light to system nowoczesnych ściemnianych lamp LED opracowany jako nowy standard. W skład systemu wchodzą specjalne dedykowane wkłady osprzętowe zawierające elektronikę i magnetyczny uchwyt, oraz oprawy oświetleniowe wytwarzane przez kilku producentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy nie tylko utrzymać czysty i jednolity design włączników oświetleniowych i innego osprzętu oraz lampek, ale również system ten gwarantuje proste, łatwe i w 100% działające sciemnianie lamp LED bez migotania, nierównej pracy i problemów ze słabej jakości światłem. Jest to szczególnie ważne na przykład przy montażu osprzętu przy łóżku, gdzie jakość swiatła do czytania ma ogromne znacznenie dla użytkownika.

Gira Radio i stacja Bluetooth

Wszyscy wiemy, że muzyka uprzyjemnia nam czas. Czy to przy porannej toalecie w łazience, czy wieczorem w łóżku. Podtynkowe radio Gira z RDS umożliwia montaż radia w dowolnym miejscu gdzie mamy doprowadzone zasilanie do standardowych puszek podtynkowych. Dzieki temu montaż radia jest niezmiernie prosty, nie zajmuje ono miejsca, a obsługa jest niezmiernie prosta. Dodatkowo dzięki stacji Bluetooth możemy przesyłać do odbiornika radiowego własną muzykę ze smartphone’a. Możemy się w ten sposób cieszyć własną muzyką spędzając czas w hotelowych wnętrzach. Stację Gira Bluetooth możemy też podłączyć do dowolnego urządzenia audio posiadającego wejście AUX. Dzięki temu możliwe jest jej wykorzystanie w istniejących rozwiązaniach nagłośnienia pokoi hotelowych.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE