PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Inteligentne sterowanie techniką domową

01 października '19

Wideounifon natynkowy 7

Wideounifon natynkowy Gira 7 to przeznaczona do montażu natynkowego stacja wewnętrzna do systemu domofonowego Gira. Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi i możliwości montażu na ścianie lub postawienia go na blacie przy wykorzystaniu specjalnych nóżek, ten unifon nadaje się również do pomieszczeń biurowych i gabinetów. Wysokiej jakości wyświetlacz dotykowy w eleganckiej obudowie. Poprzez zastosowanie dotykowego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości, doskonale widzimy obraz zewnętrzny i możemy wygodnie prowadzić rozmowę z gośćmi. Dodatkowo zastosowano dodatkowe przyciski szybkiego odbioru rozmowy i odblokowania wejścia, a także załączenia oświetlenia zewnętrznego.

W systemie domofonowym Gira możliwe jest również zastosowanie urządzenia umożliwiającego zdalną rozmowę z osobą przed naszym domem poprzez telefon komórkowy lub tablet. Rozwiązanie szczególnie przydatne kiedy jesteśmy poza domem, lub na przykład podczas imprezy w ogrodzie

Gira ładowarka USB

Dzisiejsze urządzenia mobilne są coraz bardziej prądożerne, a co gorsze nosimy ich ze sobą coraz więcej, telefony, słuchawki, smartwatch’e, tablety… Po powrocie do hotelu rozpoczyna się poszukiwanie wolnych gniazdek, w które wpinamy coraz więcej różnorakich ładowarek, a można prościej. Dzięki podwójnej ładowarce podtynkowej firmy Gira wpinamy w ścianę wyłącznie odpowiednie kable i podpinamy nasze urządzenia. Co więcej w najnowszej wersji ładowarka ścienna ładuje nasze urządzenia prądem o maksymalnym natężeniu 3.0A co zapewni szybkie ładowanie nawet najbardziej wymagających urządzeń.

Gira Plug & Light

System Plug&Light to system nowoczesnych ściemnianych lamp LED opracowany jako nowy standard. W skład systemu wchodzą specjalne dedykowane wkłady osprzętowe zawierające elektronikę i magnetyczny uchwyt, oraz oprawy oświetleniowe wytwarzane przez kilku producentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy nie tylko utrzymać czysty i jednolity design włączników oświetleniowych i innego osprzętu oraz lampek, ale również system ten gwarantuje proste, łatwe i w 100% działające sciemnianie lamp LED bez migotania, nierównej pracy i problemów ze słabej jakości światłem. Jest to szczególnie ważne na przykład przy montażu osprzętu przy łóżku, gdzie jakość swiatła do czytania ma ogromne znacznenie dla użytkownika.

Gira System 3000

System 3000 firmy Gira to najwyższy poziom elastyczności i komfortu w dziedzinie zaawansowanego sterowania oświetleniem i żaluzjami. Prosta wymiana zwykłych włączników oświetlenia, bez ingerencji w instalację elektryczną, na klawisze systemowe umożliwia ogromne zwiększenie wygody użytkowania. Sterowanie funkcjami pokoju staje się niezmiernie wygodne. W aplikacji mamy możliwość przypisania ikon dla poszczególnych funkcji. Funkcja timer, umożliwi np. automatyczne podnoszenie i opuszczanie żaluzji o określonych porach dnia. Połączenie z systemowymi czujkami ruchu znacznie upraszcza załączanie światła po wejściu do pokoju. Dzięki aplikacji na telefon lub tablet możliwe jest zaprogramowanie i sterowanie systemem w niezwykle szybki i intuicyjny sposób.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE