Ogólnopolski
termin składania prac
22.10.2022Open Call w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA`22
organizator: SARP Oddział Wrocław
W ramach tegorocznej, 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury organizowany jest Open Call — konkurs na projekty wpisujące się w jedno z festiwalowych haseł.
cel i warunki
Wybrane przez kuratorki festiwalu DoFA — Barbarę Nawrocką i Dominikę Wilczyńską z MiastoPracowni — hasło tegorocznej edycji brzmi Miasto solidarne. Idee i projekty zgłoszone na Open Call powinny wpisywać się w jedną z trzech kategorii w ramach tematu wydarzenia: Radykalne przestrzenie, Nowi_e mieszkanki_ńcy, Sojusze międzygatunkowe.
Projekty przygotować można indywidualnie lub w zespole, można zgłaszać prace nowe lub już wcześniej publikowane. Szczegóły dotyczące zawartości konkursowego zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej festiwalu.
nagrody
Autorzy lub autorki trzech najlepszych projektów zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich prac podczas festiwalu, osobiście lub online, 19 listopada br. Wybrane prace będą prezentowane podczas festiwalowej wystawy w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
kalendarium
- termin wysyłania pytań – do 22 września 2022 roku, na adres wroclaw_konkursy@sarp.org.pl
- termin zgłaszania prac – do 22 października 2022 roku,
- ogłoszenie wyników – 31 października 2022 roku,
- Dolnośląski Festiwal Architektury – od 18 do 20 listopada 2022 roku.
jury
- Michał Duda – dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu
- Maciej Hawrylak – dyrektor generalny DoFA
- Ada Kwiatkowska – przewodnicząca Rady Programowej DoFA
- Barbara Nawrocka – kuratorka DoFA`22
- Dominika Wilczyńska – kuratorka DoFA`22
więcej informacji
Regulamin ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi Open Callu oraz zasadami składania zgłoszeń jest dostępny na stronie SARP Oddział Wrocław.
Open Call organizowany jest w ramach 10. edycji organizowanego przez SARP Oddział Wrocław Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA, który trwać będzie od 18 do 20 listopada br. we Wrocławiu.
„Z kim i z czym mamy być solidarne i solidarni? Podczas 10. edycji DoFA pytamy, kim jest ta, ten i to, o których powinniśmy się zatroszczyć. Jakie ma potrzeby i jak różnorodne grupy reprezentuje? Dla kogo jest projektowane miasto, a czyje potrzeby pomija? Holistycznie ujęte wezwanie do solidarności stanowi pretekst do dyskusji o kryzysie uchodźczym, nierównościach społecznych czy nieludzkich użytkownikach miasta” — zapowiadają organizatorzy.
W programie wydarzenia zaplanowane są wykłady gości z Meksyku, Hiszpanii, Ukrainy i Polski, dyskusje panelowe, wystawy, warsztaty projektowe, spacery dla mieszkańców, filmy i publikacje i inne. Udział jest bezpłatny, w festiwalu można wziąć udział zarówno stacjonarnie we Wrocławiu, jak i online.
warunki