PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

PAROC PREMO 90: nowy wymiar stabilności i energooszczędności dla dachów płaskich

05 kwietnia '24

Dachy to strefy, na których spoczywa duża odpowiedzialność. Aby zapewnić trwałe i bezpieczne podłoże, jednocześnie zachowując odpowiednie parametry termiczne przegrody, inżynierowie PAROC opracowali nową generację płyt z wełny kamiennej o niespotykanych dotąd na rynku właściwościach: PAROC PREMO 90.

zastosowania

zastosowania

© Paroc Polska

W przypadku dachów płaskich, projektanci i wykonawcy budowlani często stoją przed wyzwaniem: jak spełnić wymagania izolacyjności cieplnej dla konstrukcji oraz uzyskać trwałe, bezpieczne ogniowo podłoże przygotowane na różnego rodzaju obciążenia mechaniczne, najlepiej nie dokładając zbyt wielu centymetrów w warstwie termoizolacji?

W tym kontekście rynek od lat dostarcza sprawdzone rozwiązanie: sztywne płyty z wełny kamiennej. Jednak z reguły, im lepsze parametry mechaniczne, tym gorszy współczynnik przewodzenia ciepła λ... Płyta PAROC PREMO 90 kładzie koniec tego typu kompromisom.

Bezkonkurencyjne parametry mechaniczno-termiczne

PAROC PREMO 90 to całkowicie nowy standard w dziedzinie izolacji dachów płaskich. Rozwiązanie wykorzystywane w charakterze wierzchniej warstwy ocieplenia zaprojektowano z myślą o różnego rodzaju obciążeniach mechanicznych oddziałujących na dach.

Podstawowym wyróżnikiem rozwiązania jest bardzo wysoka wytrzymałość zarówno na naprężenia ściskające (90 kPa przy 10% deformacji), jak i obciążenia punktowe (nawet 900 N) podczas montażu i użytkowania. Te nieosiągalne dla innych rozwiązań z wełny mineralnej parametry pozwalają na bezproblemowe zastosowanie płyty w obszarach narażonych na szczególne obciążenia, bez obaw o odkształcenie płyt termoizolacyjnych czy uszkodzenia warstwy pokrycia.

Co więcej, zastosowanie płyty PAROC PREMO 90 w dwu- lub trójwarstwowym systemie ocieplenia dachu płaskiego praktycznie eliminuje ryzyko mostków termicznych i umożliwia uzyskanie przegrody o bardzo dobrych parametrach mechanicznych, termicznych i przeciwogniowych. Obok wysokiej wytrzymałości, produkt cechuje niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,039 W/mK, a także najwyższa klasa reakcji na ogień A1.

zastosowania

zastosowania

© Paroc Polska

Przykładowe zastosowania

Ze względu na swoje parametry, płyty PAROC PREMO 90 świetnie wpisują się w trend dachów użytkowych, po które coraz częściej sięga się w budownictwie biurowym, handlowo-usługowym czy mieszkaniowym. Znajdujące się na dachu ciężkie centrale wentylacyjne, instalacje fotowoltaiczne czy formy roślinne nie stanowią wyzwania w kontekście odpowiednich parametrów mechanicznych konstrukcji.

Przykładowe systemy izolacyjne z wykorzystaniem płyt dachowych PAROC obejmują:

  • PAROC PREMO 90 + PAROC ROS 40: dachy obiektów przemysłowych mocno obciążonych i intensywnie eksploatowanych

  • PAROC PREMO 90 + PAROS ROS 30: obiekty biurowe, budynki użyteczności publicznej

  • PAROC ROS 60 + PAROC ROS 30: centra logistyczne

Niezależnie od zastosowania czy charakterystyki projektu, płyty PAROC PREMO 90 zapewniają trwałe, twarde, energooszczędne i ognioodporne podłoże pod dach płaski o dowolnym przeznaczeniu.

Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno
paroc.polska@owenscorning.com
www.paroc.pl

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
INSPIRACJE